w

Zastępca komendanta KM PSP w Katowicach oficjalnie zakończył długoletnią służbę w straży pożarnej (katowice.naszemiasto.pl)

W dniu 28 września brygadier Mariusz Haberko, Zastępca Komendanta Miejskiego PSP w Katowicach, oficjalnie zakończył swoją długoletnią karierę strażaka. Uroczysta zbiórka na jego cześć odbyła się w Komendzie Wojewódzkiej PSP w Katowicach oraz w Komendzie Miejskiej PSP w Katowicach.

W trakcie zbiórki sławny śląski komendant wojewódzki, nadbrygadier Jacek Kleszczewski, oraz komendant miejski PSP w Katowicach, starszy brygadier Arkadiusz Korzeniewski, serdecznie podziękowali brygadierowi Mariuszowi Haberce za jego wieloletnią służbę oraz nieskazitelną postawę zawodową.

Brygadier Mariusz Haberko urodził się 2 lipca 1971 roku w Miechowie. Rozpoczął swoją służbę dla ochrony przeciwpożarowej w 1994 roku jako kadet w Szkole Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu. Po ukończeniu szkoły w 1996 r. rozpoczął pracę w Komendzie Miejskiej PSP w Katowicach na stanowisku specjalisty-ratownika. Przez lata awansował, pełniąc różne funkcje w Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej nr I w Katowicach, w tym dowódcy zastępu, dowódcy sekcji i dowódcy zmiany.

W 2018 roku został mianowany zastępcą dowódcy JRG nr I, a w 2022 roku objął stanowisko dowódcy JRG nr III w Katowicach. Z kolei od 1 czerwca 2022 roku zaczął pełnić funkcję zastępcy Komendanta Miejskiego PSP w Katowicach.

Jego zaangażowanie podczas działań ratowniczych oraz zdobyta wiedza wielokrotnie miały kluczowe znaczenie dla ratowania życia i zdrowia innych ludzi. Brygadier Mariusz Haberko został uhonorowany Brązowym Medalem za Długoletnią Służbę, Brązową Odznaką „Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej” oraz Srebrnym Medalem za Zasługi dla Pożarnictwa.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Lubi oceniaćAutor wpisów

Dodaj komentarz

Tatrzańscy turyści urządzili sobie kąpiel w Zielonym Stawie Gąsienicowym (podroze.radiozet.pl)

Prezydent Andrzej Duda uczestniczył w otwarciu Muzeum i Centrum Ruchu Harcerskiego w „Łapiance” (gazetakrakowska.pl)