w

Tatrzańscy turyści urządzili sobie kąpiel w Zielonym Stawie Gąsienicowym (podroze.radiozet.pl)

Należy zaznaczyć, że turyści i przepisy Tatrzańskiego Parku Narodowego nie zawsze idą ze sobą w parze. Przykładem może być tutaj fakt, że ostrzeżenia tatrzańskiego parku, które dotyczą zakazu kąpieli w tatrzańskich stawach, co chwilę ignorowane są przez turystów. W tej sytuacji przyjezdni złamali przepisy nad Zielonym Stawem Gąsienicowym.

Jeden z turystów uwiecznił na zdjęciach innych turystów, którzy przebywali nad Zielonym Stawem Gąsienicowym. Zdjęcia ukazują grupę osób na brzegu stawu, wśród których dwie zanurzone są w wodzie. Mężczyźni pływali w stawie, mając na sobie tylko kąpielówki. Co ciekawe, tego dnia panowała nieco kapryśna pogoda, a większość turystów ubrana była na chłodniejsze warunki.

Podobne incydenty zazwyczaj zdarzają się latem, zwłaszcza nad Morskim Okiem, gdzie przybywa najwięcej turystów. Niemniej jednak takie zachowanie jest surowo zakazane zgodnie z przepisami o ochronie przyrody. Nie wolno się kąpać ani nawet moczyć nóg w górskich stawach ze względu na potencjalnie negatywny wpływ na faunę i florę.

Przyrodnicy tłumaczą, że woda może być zanieczyszczona różnymi substancjami z ciała ludzkiego, włączając w to składniki z kosmetyków i kremów, które stosowane są na skórze. Substancje tego typu mogą być szkodliwe dla górskiego ekosystemu.

Kąpiel w tatrzańskich stawach jest surowo karana, a osoby łamiące te przepisy mogą otrzymać mandaty do kilkuset złotych. W przypadku sytuacji nad Zielonym Stawem Gąsienicowym strażnicy parku nie podali, czy udało się zidentyfikować i ukarać osoby, które postanowiły zażyć górskiej kąpieli.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Autor wpisówLubi oceniaćLata członkostwa

Dodaj komentarz

Kiedy pojawi się pierwsza stacja wodorowa w Trójmieście? (biznes.trojmiasto.pl)

Zastępca komendanta KM PSP w Katowicach oficjalnie zakończył długoletnią służbę w straży pożarnej (katowice.naszemiasto.pl)