w

Wojewoda mazowiecki krytykuje Trzaskowskiego za kiepskie zarządzanie zalaną Warszawą (i.pl)

Wiceminister sprawiedliwości Sebastian Kaleta twierdzi, że Rafał Trzaskowski stracił kontrolę nad sytuacją w Warszawie. Uważa, że odpowiedzialność za zatkaną infrastrukturę wodną spoczywa na Urzędzie Miasta Stołecznego Warszawy. Wojewoda mazowiecki, Tobiasz Bocheński, zamierza żądać wyjaśnień od Trzaskowskiego na mocy ustawy o wojewodzie.

Wojewoda mazowiecki, Tobiasz Bocheński, wskazał, że droga S8 została zalana z powodu zatkania miejskiej infrastruktury, a nie rządowej infrastruktury drogowej GDDKiA. Informuje, że ma zamiar uzyskać wyjaśnienia od Rafała Trzaskowskiego w związku z ostatnimi działaniami. Bocheński podkreśla, że Warszawa nie zorganizowała sztabu kryzysowego na poziomie miejskim, a także krytykuje Trzaskowskiego za brak zaangażowania i spotkania z Donaldem Tuskiem.

Wiceszef resortu sprawiedliwości, Sebastian Kaleta, zaznacza, że zalanie trasy S8 i chaos komunikacyjny w Warszawie wynikają z niedrożności miejskiego systemu odprowadzania wód opadowych, za co odpowiada Urząd Miasta Stołecznego Warszawy. Dodaje, że mimo alertów meteorologicznych Rafał Trzaskowski przebywał poza Warszawą. Krytykuje go za niewłaściwe priorytety, jak również zaangażowanie w politykę zamiast w zarządzanie miastem.

Prezydent Rafał Trzaskowski wyjaśnił, że sytuacja jest monitorowana, a raporty od służb zostały odebrane. Cały czas napływają też zgłoszenia m.in. o podtopionych piwnicach, w ramach czego stosowane są działania zaradcze, takie jak odpompowywanie wody. Sprawowany jest również nadzór nad drogami i ciekami wodnymi.

Trzaskowski powiedział, że większe utrudnienia dotyczą tylko trasy S8, która podlega pod GDDKiA. Wskazał też na zalane ulice i tunel przy rondzie oraz sparaliżowany ruch na mostach w Warszawie.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Autor wpisówLubi oceniaćLata członkostwa

Dodaj komentarz

Jeden komentarz

43. rocznica Sierpnia '80 w Gdyni: Walka z komunizmem i droga ku wolności (dziennikbaltycki.pl)

Przewodniczący PKW oskarża Jacka Czaputowicza o publiczne szerzenie dezinformacji (i.pl)