w

Przewodniczący PKW oskarża Jacka Czaputowicza o publiczne szerzenie dezinformacji (i.pl)

Sylwester Marciniak, przewodniczący PKW, stwierdził, że ostatnie wypowiedzi Jacka Czaputowicza budzą wątpliwości co do uczciwości przeprowadzenia wyborów parlamentarnych oraz referendum ogólnokrajowego, podważając tym samym zaufanie społeczeństwa do wyników tych głosowań. Zaznaczył, że Czaputowicz szerzy niewłaściwe i nieprawdziwe informacje w przestrzeni publicznej.

Na konferencji prasowej Sylwester Marciniak zaakcentował, że Państwowa Komisja Wyborcza nie ma uprawnień do dyktowania zasad głosowania, lecz musi działać zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa wyborczego. Wątpliwości wzbudza pytanie, czy można kwestionować wyniki wyborów, które przebiegły zgodnie z regulacjami.

Były minister spraw zagranicznych, Jacek Czaputowicz, skrytykowany za wypowiedzi na antenie TVN24, odniósł się do planowanego referendum. Niechętnie wyraził swoje preferencje, ale podkreślił, że problemem jest tutaj system piętnujący te osoby, które nie odebrały karty referendalnej. Według niego jest to naruszenie tajności głosowania.

Marciniak komentuje, że Czaputowicz szerzy wiele nieprawdziwych, bezpodstawnych i obraźliwych informacji, które podważają autorytet PKW oraz zaufanie do wyników głosowań.

Przewodniczący PKW podsumowuje, że na bazie nieprawdziwych informacji Czaputowicz kwestionuje zarówno uczciwość wyborów parlamentarnych i referendum ogólnokrajowego, jak i autorytet Państwowej Komisji Wyborczej. Coś takiego nadszarpuje zaufanie obywateli do wyników wyborów i stanowi zagrożenie dla fundamentów demokratycznego państwa prawnego.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Autor wpisówLubi oceniaćLata członkostwa

Dodaj komentarz

2 komentarze

Wojewoda mazowiecki krytykuje Trzaskowskiego za kiepskie zarządzanie zalaną Warszawą (i.pl)

Zderzenie dwóch samochodów w pobliżu Woli-Chojnaty. Trzy osoby nie żyją, dwie są ciężko ranne (i.pl)