w

Nielegalni migranci próbowali wjechać do Polski. Ukryli się pod warstwą kruszywa w pociągu towarowym (www.rmf24.pl)

Migranci ukryli się w pociągu towarowym i próbowali przedostać się nielegalnie z Białorusi do Polski. W rezultacie zostali schwytani przez funkcjonariuszy KAS na przejściu granicznym w Kuźnicy. Wszystkich cudzoziemców przekazano Straży Granicznej.

Czterech migrantów schowało się w dwóch wagonach z keramzytem, gdzie przykryli się cienką warstwą kruszywa. O zdarzeniu poinformował podkom. Maciej Czarnecki, oficer prasowy KAS z Podlasia.

Wszyscy cudzoziemcy zostali przekazani funkcjonariuszom Straży Granicznej w Kuźnicy. Zatrzymani to obywatel Algierii w wieku 21-29 lat. Jeden z nich miał wyrok więzienia w Belgii za kradzież domową z użyciem przemocy i stosowania gróźb. Starał się o azyl w Holandii, ale jego wniosek został odrzucony.

Wszyscy czterej migranci zostali objęci zakazem wjazdu do strefy Schengen na 5 lat. Po zatrzymaniu umieszczono ich w Strzeżonym Ośrodku dla Cudzoziemców do czasu opuszczenia Polski.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Autor wpisówLubi oceniaćLata członkostwa

Dodaj komentarz

Izrael zagra na stadionach ŁKS-u i Widzewa. Kibice są oburzeni tą decyzją (www.goal.pl)