w

Wyniki najnowszego sondażu o wpuszczaniu migrantów z Białorusi do Polski (wydarzenia.interia.pl)

Najnowszy sondaż ukazuje, że około 70 proc. respondentów nie popiera wpuszczania migrantów przez granicę polsko-białoruską. Ponadto, 48 proc. popiera wprowadzenie strefy buforowej.

Po tragicznym incydencie z żołnierzem, który zmarł po tym, jak został dźgnięty nożem przez migranta, ponownie rozgorzała debata na temat granicy polsko-białoruskiej. Z najnowszego sondażu wynika, że opinie Polaków są nadal podzielone.

Wyniki sondażu wykazują, że 67 proc. respondentów opowiada się za tym, aby nie przepuszczać migrantów przez granicę. Natomiast za rozpatrzeniem ich wniosków o azyl opowiedziało się tylko 19 proc.

Wygląda też na to, że preferencje polityczne mają istotny wpływ na opinie o kryzysie migracyjnym. Przeważająco sprzeciwiają się otwarciu polskiej granicy wyborcy Konfederacji (91 proc.) i PiS (86 proc.). Podobne zdanie mają wyborcy Koalicji Obywatelskiej (61 proc.) i Trzeciej Drogi (60 proc.). Najmniejszy sprzeciw jest u Lewicy (39 proc.).

Ponadto, 48 proc. ankietowanych popiera też wprowadzenie strefy buforowej na granicy, zgodnie z nowym rozporządzeniem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji. Zadaniem strefy buforowej jest zwiększenie bezpieczeństwa w regionie.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Autor wpisówLubi oceniaćLata członkostwa

Dodaj komentarz

Jeden komentarz

Kukła na budynku wzbudza panikę w Krakowie. Liczni mieszkańcy zgłaszają próbę samobójstwa (cowkrakowie.pl)

Izrael zagra na stadionach ŁKS-u i Widzewa. Kibice są oburzeni tą decyzją (www.goal.pl)