w

Wiceszef MSZ: Tusk i PO blokują Krajowy Plan Odbudowy na rzecz swoich europejskich sojuszy (i.pl)

Wypowiedź wiceszefa MSZ Pawła Jabłońskiego na temat Donalda Tuska i pieniędzy z KPO sugeruje, że Tusk i PO działają na niekorzyść Polski. Jabłoński twierdzi, że Tusk i PO blokują fundusze przez swoje sojusze europejskie.

Paweł Jabłoński skomentował słowa Donalda Tuska, który obiecał odblokowanie pieniędzy z Krajowego Planu Odbudowy po wyborach. Jabłoński podkreślił, że obietnica Tuska potwierdza oskarżenia o blokowanie środków dla Polski, a jego działania mają poparcie w Europie.

Odnosząc się do słów Tuska, Paweł Jabłoński porównał sytuację do porad prawniczych, które zalecają ostrożność w wypowiedziach. Zaznaczył, że deklaracja Tuska faktycznie utwierdza zarzuty, jakie są stawiane jemu i jego platformie. Wiceszef MSZ dodaje, że Platforma Obywatelska blokuje fundusze dla Polski za pośrednictwem swoich europejskich partnerów.

Komisja Europejska zaakceptowała Krajowy Plan Odbudowy, ale wypłata funduszy została wstrzymana. KE poinformowało, że KPO zawiera kamienie milowe, które powiązane są z postępami w niezależności sądownictwa, będącymi ważnym warunkiem dla inwestycji. Z tego względu Polska musi zaliczyć te kamienie milowe jeszcze przed uzyskaniem funduszy.

Prezydent Andrzej Duda skierował nowelizację ustawy o Sądzie Najwyższym do Trybunału Konstytucyjnego, argumentując, że jest to kluczowy krok dla uzyskania funduszy z KPO. Nowelizacja przewiduje zmiany w rozstrzyganiu spraw sędziów.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Autor wpisówLubi oceniaćLata członkostwa

Dodaj komentarz

6 komentarzy

Nowa linia tramwajowa do Górki Narodowej wprowadza zmiany w ruchu drogowym (gazetakrakowska.pl)

Ulewne deszcze zatopiły Galerię Sportowych Trofeów Adama Małysza w Wiśle (i.pl)