w

Ulewne deszcze zatopiły Galerię Sportowych Trofeów Adama Małysza w Wiśle (i.pl)

W miniony weekend województwo śląskie zmagało się z serią zniszczeń spowodowanych przez ekstremalne warunki pogodowe. Silna ulewa w Beskidach doprowadziła m.in. do odwołania wielu pikników, przerwania korowodu dożynkowego oraz przerwania imprezy „Męskie Granie” w Żywcu. Skutki żywiołu zauważalne były również na drogach i w centrum miast. Z powodu złej pogody znacznie ucierpiał też dobytek Adama Małysza.

Galeria Sportowych Trofeów Adama Małysza w Wiśle znalazła się pod wodą w wyniku powodzi, która zniszczyła cenne zbiory skoczka.

W ostatni weekend wakacji województwo śląskie zmagało się z dramatycznymi warunkami pogodowymi, włączając intensywne opady deszczu, silny wiatr i burze, które pokrzyżowały plany wielu imprezom plenerowym i dożynkom. Okropne warunki pogodowe przerwały również finałowy koncert „Męskie Granie” w Żywcu.

Z powodu powodzi zalane zostały liczne miasta, miasteczka i wsie. Wzbierająca się woda nie ominęła nawet Adama Małysza, którego majątek również został pochłonięty przez żywioł. Były skoczek narciarski podzielił się tą smutną nowiną w mediach społecznościowych w poniedziałek (28 sierpnia). Do postu załączono też krótkie, lecz sugestywne nagranie. Adam Małysz wyznał, że w wyniku intensywnych opadów deszczu, które pojawiły się nad Wisłą w miniony weekend, cała Galeria Sportowych Trofeów zatonęła pod wodą.

Małysz podkreślił, że aktywnie pracuje nad naprawieniem zniszczeń spowodowanych przez powódź, aby jak najszybciej otworzyć galerię dla odwiedzających turystów i oddanych fanów. Nie jest to jednak koniec złych wieści. Synoptycy i pasjonaci obserwujący burze ostrzegają przed pogodą, jaka może pojawić się we wtorek – duże opady deszczu i burze w województwie śląskim.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Autor wpisówLubi oceniaćLata członkostwa

Dodaj komentarz

Jeden komentarz

Wiceszef MSZ: Tusk i PO blokują Krajowy Plan Odbudowy na rzecz swoich europejskich sojuszy (i.pl)

Policjant oskarżony o nadawanie sygnałów radio-stop na Podlasiu. Prokuratura rozpoczęła postępowanie dyscyplinarne (i.pl)