w

Nowa linia tramwajowa do Górki Narodowej wprowadza zmiany w ruchu drogowym (gazetakrakowska.pl)

Pod koniec sierpnia planowane jest wprowadzenie nowej organizacji ruchu od ul. Wybickiego do ul. Banacha, która związana jest z uruchomieniem linii tramwajowej do Górki Narodowej. Jest to kluczowe skrzyżowanie dla wielu kierowców. Z tego względu nowa linia tramwajowa wpłynie na ruch samochodowy.

Wkrótce ruszają pierwsze kursy szybkiego tramwaju na trasie Krowodrza Górka – Górka Narodowa. Mieszkańcy będą mogli korzystać z nowej infrastruktury do ulicy Banacha, gdzie znajduje się przystanek „Papierni Prądnickich”. Kompleksowy węzeł przesiadkowy z pętlą tramwajową, terminalem autobusowym i parkingiem P+R zostanie oddany do użytku za kilka miesięcy.

Nowa linia tramwajowa przecina kilka ważnych skrzyżowań. Z tego powodu od 31 sierpnia zostanie wprowadzona nowa organizacja ruchu od ul. Wybickiego do ul. Banacha. Zmiana ta uwzględnia różnych użytkowników, w tym pasażerów komunikacji, kierowców, rowerzystów i pieszych. Przy pierwszym skrzyżowaniu ul. Fieldorfa Nila zostanie podporządkowana nowej ul. Ździebły Danowskiego. Zmieni się również pierwszeństwo na odcinku ul. Fieldorfa Nila – Ździebły Danowskiego.

Na poziomie „0” ul. Opolskiej będzie działać rondo we wszystkich kierunkach. Na skrzyżowaniu ulic Pleszowskiej i Opolskiej obowiązywać będzie nakaz skrętu w prawo w ul. Opolską. Z kolei ul. Szopkarzy stanie się jednym z dojazdów do parkingu P+R. Drugi dojazd będzie z ul. Pachońskiego. Z ulicy gen. Sosabowskiego będzie można skręcić w prawo lub lewo, a wjazd na tę ulicę będzie tymczasowo możliwy z ul. Pachońskiego.

Zmiany wystąpią też na skrzyżowaniu ul. Pachońskiego i Zielińskiej – ul. Zielińska stanie się ulicą podporządkowaną. To samo dotyczy ulic dojazdowych – Białoprądnickiej, Bularnia, Pleszowskiej i Górnickiego. Na skrzyżowaniu ulic Białoprądnickiej i Pleszowskiej pierwszeństwo będzie miała ul. Pleszowska, a ograniczenie prędkości wyniesie 20 km/h.

Na skrzyżowaniu ulic Mackiewicza i Siewnej pierwszeństwo będzie miał ruch wschód-zachód, wzdłuż torowiska. A na ul. Bociana zostanie wprowadzony ruch dwukierunkowy. Organizacja ruchu na ulicach Kuźnicy Kołłątajowskiej i Banacha również się zmieni. Ponadto, prace wykończeniowe na tych ulicach mogą prowadzić do krótkotrwałych utrudnień. Natomiast nowa, równoległa ulica łącząca Banacha z al. 29 Listopada pozostanie zamknięta dla ruchu ogólnego.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Lata członkostwaLubi oceniaćAutor wpisów

Dodaj komentarz

Rekolekcje wakacyjne w katowickiej katedrze zgromadziły ponad 1000 ministrantów i lektorów (dziennikzachodni.pl)

Wiceszef MSZ: Tusk i PO blokują Krajowy Plan Odbudowy na rzecz swoich europejskich sojuszy (i.pl)