w

Konferencja prasowa PiS ze sloganem „Tusk a bezrobocie”. Posłanka Anna Kwiecień krytykuje puste obietnice PO (i.pl)

Piątkowa konferencja prasowa Prawa i Sprawiedliwości wspierana była sloganem „Tusk a bezrobocie”. Była to reakcja na wcześniejszy wyrok sądu dotyczący spotu partii. Dzień zakończył się ostrą wypowiedzią posłanki PiS, Anny Kwiecień.

Politycy PiS zorganizowali ogólnokrajową akcję pod hasłem „Tusk a bezrobocie”. Odpowiadając na wyrok sądu, który zmniejszył bezrobocie za rządów PO-PSL z 15% do 14,4%, partia podkreślała, że w niektórych regionach wskaźnik ten był znacznie wyższy. Przykładowo, Mateusz Morawiecki, podczas spotkania z wyborcami w Kolbuszowej, wspomniał o 2,3 mln bezrobotnych za rządów Tuska.

W mediach społecznościowych PiS opublikowało wypowiedź Anny Kwiecień, która ironicznie podważyła skuteczność opozycji. Posłanka nawiązała do niezrealizowanej obietnicy Tuska dotyczącej 15% CIT, VAT i PIT, a przy okazji podała w wątpliwość 15-procentowe bezrobocie, szczególnie w kontekście powiatu szydłowieckiego, gdzie wyniosło ponad 30%.

Anna Kwiecień również stwierdziła, że opozycja ma powody do zmartwień, ponieważ znowu pojawiają się trudności związane z kolejnymi „piętnastkami”, a wybory już w październiku. Wypowiedź posłanki była nasączona ironią i sugestią, wskazując na brak kompetencji opozycji w realizowaniu swoich obietnic.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Autor wpisówLubi oceniaćLata członkostwa

Dodaj komentarz

4 komentarze

Nielegalny sygnał radio-stop wstrzymuje ruch pociągów w woj. zachodniopomorskim (i.pl)

George Soros i Pluralis przejmują większość akcji Gremi Media, wydawcy m.in. „Rzeczpospolitej” i „Parkietu” (i.pl)