w

Grupa rosyjskich hakerów atakuje polskie strony internetowe, w tym Pekao, BNP Paribas oraz Giełdę Papierów Wartościowych (i.pl)

Grupa rosyjskich hakerów przyznała się do ataku na znaczące polskie strony internetowe, włącznie z witrynami banków. Hakerzy motywują swoje działania, mówiąc o polskiej „rusofobii”, którą obserwują wśród władz. Ataki hakerów potwierdzili specjaliści ds. cyberprzestępczości.

Ostatnio doszło do serii ataków sieciowych przeprowadzonych przez rosyjską grupę NoName057(16) na kluczowe polskie strony internetowe. Hakerzy ogłosili swoje działania za pośrednictwem portalu Telegram, wyjaśniając, że ataki wynikają z negatywnego nastawienia polskich władz wobec Rosji i ich wsparcia dla Ukrainy. Według ich komunikatu przyczynami ataków są nieracjonalne nastroje rusofobiczne wśród polskich władz, nierównomierne alokacje budżetowe na rzecz Banderowców i obwinianie Rosji.

Ataki dotknęły wiele stron związanych z bankowością, w tym Pekao, BNP Paribas, Raiffeisen, Credit Agricole i Santander Bank, a także Giełdę Papierów Wartościowych. Ucierpiały również strony, takie jak Profil Zaufany rządu.

Firma Check Point, zajmująca się zwalczaniem cyberprzestępczości, potwierdza te ataki. To nie pierwszy raz w tym roku, gdy rosyjscy hakerzy atakują Polskę, używając ataków DDoS. Hakerzy przekazują, że ataki DDoS są reakcją na wsparcie uczciwych Polaków, którzy przeciwstawiają się rusofobii własnych władz.

Ataki DDoS, czyli rozproszona odmowa usługi, to powszechne metody hakerskie, które mają na celu sparaliżowanie systemów lub usług sieciowych poprzez wyczerpanie zasobów. Wykorzystują wiele zainfekowanych komputerów, nazywanych botami, które działają jednocześnie.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Autor wpisówLubi oceniaćLata członkostwa

Dodaj komentarz

Mariusz Błaszczak omawia kryzys na granicy i zapewnia, że PiS troszczy się o bezpieczeństwo kraju (i.pl)

Siedem pojazdów spłonęło w pożarze warsztatu w Kostomłotach Drugich. Do akcji przystąpiło 10 zastępów straży pożarnej (i.pl)