w

Aresztowano 26-letniego Ukraińca. Groził zabójstwem organizatorowi protestów rolniczych (wiadomosci.wp.pl)

Polskie służby zatrzymały i przedstawiły zarzuty mężczyźnie, który podejrzany jest o rozsyłanie pogróżek do liderów protestów na granicy z Ukrainą. Ponadto, oskarżono go również o werbowanie do pracy na rzecz wywiadu rosyjskiego.

Śledztwo, które toczy się od jesieni zeszłego roku, zaowocowało aresztowaniem pierwszego podejrzanego, który oskarżony jest o rozsyłanie pogróżek do liderów protestów na granicy z Ukrainą. Jest nim 26-letni obywatel Ukrainy, który został zatrzymany na terenie Polski.

Według ustaleń śledczych podejrzany przesyłał groźby za pośrednictwem komunikatora internetowego, grożąc zabójstwem jednemu z organizatorów protestów na granicy z Ukrainą.

Śledztwo prowadzone jest przez Lubelski Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Lublinie, we współpracy z Agencją Bezpieczeństwa Wewnętrznego.

26-letni mężczyzna został zatrzymany 9 marca. Nie przyznał się do zarzucanych mu czynów. Ponadto, miał również próbować zwerbować polskiego obywatela do pracy na rzecz wywiadu rosyjskiego. Jednak jego próba zakończyła się fiaskiem.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Lata członkostwaLubi oceniaćAutor wpisów

Dodaj komentarz

3 komentarze

Ogłoszono przetarg na wykonawcę projektu „Park Kurczaba” w Krakowie (gazetakrakowska.pl)

Łódź: Na przystanku spłonął mężczyzna. Policja zatrzymała 33-latka pod zarzutem podpalenia (www.fakt.pl)