w

Niemcy będą produkować u siebie piwo Tyskie (biznes.interia.pl)

Piwo Tyskie Gronie będzie produkowane w Niemczech, skąd będzie trafiać na rynek niemiecki. Tak zadecydowała firma Asahi, właściciel Kompanii Piwowarskiej. Ponadto, planowane jest również wprowadzenie nowej butelki o pojemności 0,33 l.

Tyskie Gronie będzie warzone w niemieckim browarze Warsteiner, należącym do grupy Haus Cramer, na zlecenie Asahi Brands Germany. Należy zaznaczyć, że Asahi Brands Germany odpowiada za dystrybucję piwa Tyskie w Niemczech.

HC Drinks Solutions GmbH, spółka zależna Grupy Haus Cramer, będzie odpowiedzialna za produkcję Tyskiego na rynek niemiecki, w ramach czego podpisała umowę z Asahi Brands Germany GmbH. Co więcej, oprócz Tyskiego, będą produkowane również inne marki, takie jak Pilsner Urquell czy Peroni.

Decyzja o produkcji Tyskiego w Niemczech wynika z popularności tego piwa wśród Niemców. Natomiast butelki o pojemności 0,33 l mają zwiększyć dostępność produktu w sprzedaży detalicznej, co jest dobrze odbierane zarówno przez klientów, jak i dystrybutorów.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Autor wpisówLubi oceniaćLata członkostwa

Dodaj komentarz

16 komentarzy

Prezydent Krakowa weźmie udział w Marszu Równości. Na magistracie zawiśnie Tęczowa Flaga (gazetakrakowska.pl)

Levi Strauss zamyka fabrykę w Płocku i przenosi się do Niemiec. Pracę straci 650 osób (finanse.wp.pl)