w

Ogłoszono przetarg na wykonawcę projektu „Park Kurczaba” w Krakowie (gazetakrakowska.pl)

Ogłoszono przetarg na roboty budowlane oraz nasadzenia zieleni w ramach projektu „Park Kurczaba” w Krakowie. Obszar parku podzielony jest na dwie części: w południowej jest ogrodzony wybieg dla psów, a północną otaczają strome skarpy. Pomysł nie podoba się mieszkańcom, którzy uważają, że prace budowlane mogą negatywnie wpłynąć na istniejącą zieleń.

Obszar ten jest prawdopodobnie dawnym wyrobiskiem z lat 60. i 70. Ponadto, przez lata był zaśmiecany gruzem i innymi odpadami. Z kolei nowy park ma zmienić to miejsce w zieloną enklawę, która ma spełnić oczekiwania mieszkańców.

Projekt zakłada utworzenie nowych alejek i miejsc do odpoczynku, w tym ławek, hamaków oraz strefy zabaw dla dzieci. Co więcej, obecne tereny zielone mają być wzbogacone o nowe nasadzenia drzew, krzewów i bylin ozdobnych. Park będzie również wyposażony w tablice edukacyjne oraz strefę biocenotyczną.

Niemniej jednak, pomimo planowanych udogodnień, niektórzy mieszkańcy wyrażają obawy co do intensywności prac budowlanych i ingerencji w istniejącą zieleń. Uważają, że miasto za bardzo zabudowuje tereny zielone, zakłócając życie przyrody.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Lata członkostwaLubi oceniaćAutor wpisów

Dodaj komentarz

Nowa ścieżka rowerowa w Katowicach jest już dostępna. 1,2 km drogi za ponad 5,5 mln zł (www.infokatowice.pl)

Aresztowano 26-letniego Ukraińca. Groził zabójstwem organizatorowi protestów rolniczych (wiadomosci.wp.pl)