w

Orlen oszukany na 250 milionów dolarów przez 25-letniego Chińczyka (businessinsider.com.pl)

Nowy zarząd tradingowej spółki Orlenu ujawnił nieprawidłowości w działaniach poprzedniego zarządu, który przelał miliony dolarów zaliczki spółce prowadzonej przez 25-letniego Chińczyka. Co więcej, tolerował płacenie wysokich kwot za niewykorzystane tankowce.

Poprzedni zarząd OTS podejmował decyzje niezgodne ze standardami rynkowymi, przekazując zaliczki bez zabezpieczeń podmiotom, z którymi nie współpracował. W związku z podejrzeniem popełnienia przestępstwa zawiadomiono prokuraturę i wszczęto dochodzenie wewnętrzne.

Spółka tradingowa OTS zdecydowała się na zamówienie 6 mln baryłek ropy i produktów naftowych z Wenezueli, które miały trafić na rynek dzięki czasowemu zniesieniu sankcji przez USA. Jednak żaden z tankowców, które miały przewieźć te surowce, nie został załadowany w terminie, generując znaczne koszty postojowe dla spółki.

Największe kwoty zaliczek zostały przelane do firmy założonej w Dubaju, prowadzonej przez 25-letniego Chińczyka. Firma ta otrzymała około 250 mln dolarów zaliczki za dostawy ropy. Aktualnie spółka OTS podejmuje działania mające na celu odzyskanie części tych pieniędzy.

Podobna sytuacja miała miejsce w transakcji z Sudanem Południowym, gdzie również przelano dużą zaliczkę na zakup ropy, która nie została dostarczona.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Autor wpisówLubi oceniaćLata członkostwa

Dodaj komentarz

6 komentarzy

Ukraiński lekarz z zarzutem zabójstwa 86-letniego pacjenta (espresso.com.pl)

28-letni Ukrainiec wykorzystywał skradzione kody BLIK do wypłat z bankomatów (www.rmf24.pl)