w

Władimir Sołowjow: Historia pokazuje, że Warszawa jest rosyjska (www.polsatnews.pl)

W programie telewizyjnym rosyjskiego propagandysty, Władimira Sołowjowa, pojawiły się szydercze uwagi na temat sekretarza stanu USA Anthony’ego Blinkena. Wypowiedzi Sołowjowa związane są z niedawnym przybyciem sekretarza do Kijowa, które Rosjanin określił jako wizytę w „mieście rosyjskim”.

Sołowjow na antenie rosyjskiej telewizji wyśmiewał wizytę Anthony’ego Blinkena w Kijowie, nazywając jego przyjazd „głupotą w naszym rosyjskim mieście”.

W swoich kontrowersyjnych wypowiedziach Sołowjow rozszerzył swoje twierdzenia, wskazując, że nie tylko Kijów, ale także inne miasta mają historyczne powiązania z Rosją.

Rosyjski propagandysta posunął się nawet do stwierdzenia, że z historycznego punktu widzenia Warszawa i Helsinki również należą do Rosji. Jego słowa z miejsca wywołały kontrowersje i lawinę krytyki.

Wypowiedź Sołowjowa skrytykował doradca ukraińskiego Ministerstwa Spraw Wewnętrznych, określając ją jako wyraz mentalności rosyjskiej. I zaznaczył, że Rosja często manipuluje faktami, aby osiągnąć swoje cele propagandowe.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Autor wpisówLubi oceniaćLata członkostwa

Dodaj komentarz

Mazda wybiera silniki Diesla, zamiast elektryków, czerpiąc rekordowe zyski ze sprzedaży (espresso.com.pl)

Płoną Bory Tucholskie. Z ogniem walczy co najmniej 100 strażaków (www.rmf24.pl)