w

Katowice stawiają na ekologię! Miasto planuje cztery zielone przystanki i zielony fragment Rynku (dziennikzachodni.pl)

W Katowicach planowane jest utworzenie czterech nowych przystanków autobusowych oraz zazielenienie części Rynku. Celem realizacji tych pomysłów jest obniżeniu temperatury w przestrzeni miejskiej. Jeden z ekologicznych przystanków pojawi się przy śląskim ZOO.

Projekt UPSURGE, finansowany z programu Horyzont 2020, ma przeciwdziałać tworzeniu miejskich wysp ciepła, wprowadzając rozwiązania ekologiczne. Katowice aktywnie wdrażają różne inicjatywy, aby walczyć ze skutkami zmian klimatycznych.

Nowe przystanki będą zlokalizowane w Ochojcu, przy ul. Jagiellońskiej, przy ul. Chorzowskiej oraz przy Parku Śląskim. Po modernizacji zostaną wyposażone w zaawansowane systemy monitorujące jakość powietrza i warunki pogodowe. Przystanki mają być ukończone do końca roku.

Ponadto, zmieni się również część Rynku, która zostanie odbrukowana i zazieleniona.

Projekt UPSURGE ma na celu poprawę jakości życia mieszkańców przez zwiększenie zieleni i przeciwdziałanie zmianom klimatycznym.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Autor wpisówLubi oceniaćLata członkostwa

Dodaj komentarz

13-latka urodziła dziecko w łazience podczas wycieczki szkolnej w Zatorze (zakopane.naszemiasto.pl)

Uroczystości pogrzebowe Jacka Zielińskiego w Krakowie. Artystę pożegnał też prezydent Andrzej Duda (gazetakrakowska.pl)