w

Kilkadziesiąt niebieskich kopert na parkingu nowego osiedla. Deweloper wykorzystał lukę w przepisach? (jawnylublin.pl)

Nietypowe rozwiązanie pojawiło się na nowo wybudowanym osiedlu „Nowy standard” przy ul. Dożynkowej. Okazało się, że deweloper namalował na parkingu znaczną liczbę niebieskich kopert.

Na osiedlu można zauważyć liczne miejsca parkingowe dla osób niepełnosprawnych, w związku z czym mieszkańcy zastanawiają się, dlaczego jest ich aż tak dużo. Wszystko wskazuje na to, że chodzi tutaj o przepisy, które wymagają określonych odległości między miejscami postojowymi a budynkami mieszkalnymi.

Warto zaznaczyć, że przepisy dotyczące miejsc parkingowych dla osób niepełnosprawnych są mniej rygorystyczne. A to z kolei sprawia, że deweloperzy nadmiernie je wykorzystują, szczególnie na wąskich działkach.

Problem nadmiernego korzystania z niebieskich kopert przed nowo wybudowanymi budynkami zmusił rząd do wprowadzenia nowych przepisów. Nowe regulacje ograniczają liczbę miejsc parkingowych dla niepełnosprawnych do 6% ogólnej liczby. Na parkingu wymagane jest co najmniej jedno takie miejsce.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Autor wpisówLubi oceniaćLata członkostwa

Dodaj komentarz

Jeden komentarz

Mołdawianin zaatakował 61-latka na peronie w Zbąszynku. Siłą wyciągnął go z pociągu i próbował okraść (gazetalubuska.pl)

Ukrainiec zamordował 69-letnią Polkę w Gdańsku. Zadał jej cios nożem w szyję (radiogdansk.pl)