w

Maturzystka zakupiła bilet poznańskiej komunikacji miejskiej i otrzymała mandat na 1400 zł (gloswielkopolski.pl)

W ubiegłym roku maturzystka zakupiła przez telefon bilet komunikacji miejskiej, a następnie otrzymała mandat w wysokości 1400 złotych. Kontroler stwierdził, że różnica czasu między zakupem biletu a kontrolą wynosiła tylko 42 sekundy. Teraz ściągnięto z jej dwóch kont łączną sumę 1400 zł.

Matka maturzystki opisuje sytuację, w której córka została ukarana mandatem, pomimo że zakupiła bilet przez telefon zgodnie z przepisami. Córka tłumaczyła, że z powodu limitów Internetu w telefonie transakcja przebiegała powoli. Pomimo wielokrotnych prób kontaktu i wysyłania pism do ZTM, matka nie uzyskała żadnej odpowiedzi.

Kobiety zdecydowały, że nie będą płacić wystawionego mandatu, ponieważ bilet został zakupiony zgodnie z procedurą. Niemniej jednak w kwietniu br. ZTM zabrał z kont maturzystki łącznie 1400 złotych.

W rezultacie ZTM ściągnął jej pieniądze z konta na kilka dni przed maturą. Uzbierane przez nastolatkę środki miały być przeznaczone na jej kursy z Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Autor wpisówLubi oceniaćLata członkostwa

Dodaj komentarz

5 komentarzy

33-letni motorniczy MPK dotkliwie pobity we Wrocławiu. Po operacji zapadł w śpiączkę (gazetawroclawska.pl)

Ceny mieszkań w Szczecinie stale rosną. Średnio za metr kwadratowy trzeba już zapłacić ponad 10 tys. zł (gs24.pl)