w

Wyciek danych pacjentów DCG Centrum Medycznego we Wrocławiu (miejscawewroclawiu.pl)

W poniedziałek pacjenci DCG Centrum Medycznego we Wrocławiu otrzymali powiadomienia o ataku hakerskim, który doprowadził do wycieku ich danych osobowych. Placówka wydała oświadczenie w tej sprawie.

DCG Centrum Medyczne oświadczyło, że korzystało z systemu medycznego AURERO, dostarczanego przez Medily sp. z o.o. z Łodzi w latach 2019-2021. Współpraca z tym dostawcą zakończyła się 31 stycznia 2021 roku.

Firma Medily poinformowała, że dane ujawnione w wyniku ataku pochodzą z archiwalnego środowiska testowego starszej wersji systemu Aurero. Dane te obejmują informacje osobowe pacjentów, dane dotyczące wizyt medycznych oraz dane użytkowników i pracowników placówki.

W związku z wyciekiem danych poszkodowani pacjenci powinni zabezpieczyć numer PESEL i zachować ostrożność w kontaktach z osobami nieznajomymi.

Ponadto, DCG powiadomiło o tym naruszeniu Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, a także zażądało od firmy Medily, aby usunęła wszelkie dane, które wcześniej mogła przetwarzać w związku z umową z DCG.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Lata członkostwaLubi oceniaćAutor wpisów

Dodaj komentarz

Będą wyższe opłaty w mBanku dla Polaków, ale nie dla Ukraińców (finanse.wp.pl)

Po brutalnym pobiciu 19-latka policja zwiększyła patrole na poznańskim skwerze (gloswielkopolski.pl)