w

Będą wyższe opłaty w mBanku dla Polaków, ale nie dla Ukraińców (finanse.wp.pl)

W najbliższym czasie klienci mBanku w Polsce zostaną obciążeni wyższymi opłatami, które dotyczą m.in. wypłat pieniędzy z niektórych bankomatów. Jednakże dla Polaków nie tyle podwyżki są niepokojące, ile fakt, że nie dotyczą one klientów z Ukrainy. mBank postanowił wyjaśnić tę sytuację w komentarzu dla portalu WP.

mBank ogłosił planowane zmiany w cenniku, które mają wejść w życie już od 3 kwietnia. Przedstawiciele banku argumentują decyzję placówki znaczącym wzrostem kosztów towarów i usług, który wpływa na koszty obsługi.

Krytyka pod adresem mBanku pojawiła się na portalu Wykop.pl, gdzie użytkownicy zwrócili uwagę na nierówne traktowanie klientów polskich w stosunku do klientów ukraińskich.

Na przykład, właściciele eKonta osobistego będą musieli płacić dwa razy więcej za wypłatę pieniędzy z bankomatów Santader i Euronet. Należy zaznaczyć, że podwyżka dotyczy wszystkich wypłat. Z kolei Ukraińcy, którzy przybyli do Polski po 23 lutego 2022 r., będą zwolnieni z nowych opłat.

Planowane zmiany obejmują także wyłączenie bankomatów Euronet i Santander Bank Polska z sieci mBanku, a także wzrost opłat za korzystanie z kart i bankomatów od 4 czerwca br.

Zgodnie z zaleceniem Komisji Nadzoru Finansowego z marca 2022 r., mBank nie pobiera opłat od obywateli Ukrainy posiadających eKonto osobiste UA.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Lata członkostwaLubi oceniaćAutor wpisów

Dodaj komentarz

4 komentarze

Zadanie z religii dla uczniów szóstej klasy: Jak przekonać zgwałconą kobietę do urodzenia dziecka? (www.fakt.pl)

Wyciek danych pacjentów DCG Centrum Medycznego we Wrocławiu (miejscawewroclawiu.pl)