w

Wrocławska policja stawiała zarzuty bezdomnemu, aby poprawić swoje statystyki. W zamian dostał hot doga (www.polsatnews.pl)

Ostatnio opinią publiczną wstrząsnęła historia bezdomnego mężczyzny, który stał się narzędziem w rękach policji w celu poprawy statystyk poprzez fałszywe oskarżenia. Wykorzystując jego stan psychiczny, funkcjonariusze zmusili go do przyznania się do wielu przestępstw. W zamian zafundowali mu hot doga ze stacji paliw.

Według anonimowego funkcjonariusza, bezdomny Ukrainiec (26 lat) został wykorzystany przez policję, która szukała pretekstu do poprawienia swoich wyników. W związku z tym oskarżenia wobec bezdomnego wyolbrzymiono, a jego przyznanie się miało na celu m.in. zamknięcie niektórych nierozwiązanych spraw.

Oficjalna wersja policji sugeruje, że akcja kupienia hot doga była jedynie wyrazem życzliwości ze strony funkcjonariusza, a nie sposobem na wymuszenie zeznań. Jednak opinia publiczna wyraźnie kwestionuje tę interpretację, dopatrując się tuszowania manipulacji.

Informator dodaje, że komendantka nie uwzględniła też stanu zdrowia psychicznego bezdomnego, żeby nie wystąpiła konieczność powołania do sprawy biegłych. Jak zaznaczył, bezdomny wykazywał wyraźne problemy ze zdrowiem psychicznym. Policja kilkakrotnie zatrzymywała go pod różnymi zarzutami, a później wypuszczała na wolność. Celem tych działań było kumulowanie zarzutów wobec bezdomnego.

Wykorzystanie przez policję stanu zdrowia bezdomnego mężczyzny w celu wykreowania wyższych statystyk wykrywalności przestępstw rodzi pytania o etykę i moralność działań policyjnych.

Z powodu zignorowania choroby 26-letniego Ukraińca, który przyznał się do 26 przestępstw, doszło do tragedii. Miesiąc później mężczyzna sięgnął po nóż, którym dokonał ataku na przypadkową osobę.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Autor wpisówLubi oceniaćLata członkostwa

Dodaj komentarz

12 komentarzy

UOKiK sprawdza SMS-y marketingowe Biedronki. Napływa coraz więcej skarg od klientów (geekweek.interia.pl)

Bezdomny nożownik zaatakował pasażera na poznańskim dworcu. Do akcji wezwano liczne radiowozy (wiadomosci.gazeta.pl)