w

Bezdomny nożownik zaatakował pasażera na poznańskim dworcu. Do akcji wezwano liczne radiowozy (wiadomosci.gazeta.pl)

Funkcjonariusze policji poinformowali, że na dworcu w Poznaniu doszło do niebezpiecznego incydentu z udziałem nożownika. Na miejsce oddelegowano liczne jednostki policyjne.

Przyczyną interwencji na poznańskim dworcu był atak na pasażera, którego dopuścił się bezdomny mężczyzna uzbrojony w nóż. Sytuacja miała miejsce w sobotnie popołudnie na peronie nr 9 na dworcu Poznań Główny. Okazało się, że napastnik spowodował u pasażera ranę ciętą. Sprawca został szybko ujęty przez stróżów prawa.

Temat licznych osób bezdomnych, które koczują na poznańskim dworcu, regularnie pojawia się w lokalnych mediach. Inspektor Tomasz Krok z Komendy Regionalnej Straży Ochrony Kolei wyjaśnia, że problem bezdomności jest szczególnie widoczny jesienią i zimą.

Bezdomni często wybierają Dworzec PKP Poznań Główny jako miejsce swojego pobytu. Ponadto, w miejscach tego typu osoby bezdomne mogą też czasami skorzystać z pomocy świadczonej przez lokalne instytucje – zjeść ciepły posiłek, czy rozgrzać się gorącym napojem.

Policjanci na bieżąco monitorują sytuacje bezdomnych, którzy koczują w miejscach publicznych w większych grupach.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Lata członkostwaLubi oceniaćAutor wpisów

Dodaj komentarz

Wrocławska policja stawiała zarzuty bezdomnemu, aby poprawić swoje statystyki. W zamian dostał hot doga (www.polsatnews.pl)

Stępka ze Szczecina symbolem niekompetencji poprzedniego rządu, który utopił 14 mln zł (wszczecinie.pl)