w

Trump: Zachęcałbym Rosję do ataku na NATO. Tusk zaapelował do Dudy o reakcję (www.rmf24.pl)

Donald Tusk skomentował kontrowersyjną wypowiedź Donalda Trumpa, którą były prezydent USA przedstawił na jednym ze swoich wieców politycznych. Jak zaznaczył Trump, on sam zachęcałby Rosję do działań wobec tych krajów, które nie płacą składek w NATO. Premier Tusk zaproponował dyskusję w tej kwestii na najbliższym zgromadzeniu Rady Gabinetowej.

Podczas swojego wystąpienia w Karolinie Południowej Donald Trump opowiedział o rozmowie z przywódcą jednego z państw NATO. Były prezydent zasugerował, że nie będzie bronił takich krajów w przypadku ataku Rosji. Co więcej, sam zachęcałby Rosję do prowadzenia tych działań. Trump nie podał nazwiska przywódcy, z którym rozmawiał na ten temat.

Słowa byłego prezydenta USA wzbudziły szerokie komentarze w Europie, w tym reakcję premiera Donalda Tuska, który zaapelował do prezydenta Andrzeja Dudy o dyskusję w związku z groźbami ze strony Trumpa na najbliższym zebraniu Rady Gabinetowej.

Prezydent Duda ogłosił zwołanie Rady Gabinetowej na 13 lutego, podczas której planuje omówić m.in. przyszłość kluczowych inwestycji. Posiedzenie ma być podzielone na części jawne i niejawne.

Wypowiedź Trumpa została ostro skrytykowana przez polskich polityków, którzy podkreślają, że ta nieodpowiedzialność zagraża bezpieczeństwu Sojuszu. Z tego powodu szef MON i MSWiA w obawie przed wypowiedzią byłego prezydenta USA apelują o reakcję Andrzeja Dudy.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Lata członkostwaLubi oceniaćAutor wpisów

Dodaj komentarz

3 komentarze

Problemy z CPK. Wojewoda mazowiecki odesłał projekt do uzupełnienia (wydarzenia.interia.pl)

Poczta Polska ma prawo do kontroli w ramach niepłacenia abonamentu RTV. Wysokie kary pieniężne (legaartis.pl)