w

Problemy z CPK. Wojewoda mazowiecki odesłał projekt do uzupełnienia (wydarzenia.interia.pl)

Pełnomocnik rządu ds. Centralnego Portu Komunikacyjnego, Maciej Lasek, oznajmił, że wojewoda mazowiecki odesłał do uzupełnienia otrzymany wniosek o lokalizację CPK. Lasek podkreślił, że procedura nie została jeszcze rozpoczęta, a firma ma 60 dni na dokonanie poprawek.

Wiceminister funduszy i polityki regionalnej oraz pełnomocnik ds. CPK zauważył, że choć istnieje masterplan oraz decyzja środowiskowa, to brakuje projektu terminala lotniska w Baranowie. Dodatkowo inwestorzy pozostają w zawieszeniu, co zatrzymuje negocjacje. Wiceminister zapewnił, że po ewentualnym zezwoleniu na budowę, prace mogą ruszyć jeszcze w tym roku.

W styczniu Maciej Lasek podkreślał, że rząd nie planuje rezygnacji z CPK, lecz dąży do uratowania projektu poprzez jego modyfikację i rozwój.

Inicjatywę CPK rozpoczęła poprzednia partia rządząca. Nowy rząd poddaje projekt audytowi, który ma wpłynąć na jego dalszy los. Z kolei opozycja krytykuje tę decyzję, szczególnie ze strony lewicowych polityków, którzy są przeciwni tej inwestycji.

Centralny Port Komunikacyjny to planowany projekt o wartości ponad 150 mld zł. Ten ambitny plan obejmuje zarówno lotnisko w Baranowie, jak i nowe linie kolejowe, których celem jest skrócenie czasu podróży między miastami w Polsce.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Lata członkostwaLubi oceniaćAutor wpisów

Dodaj komentarz

Jeden komentarz

Słomniki: Przypadkowi ratownicy pomogli potrąconemu seniorowi oraz strażakowi, który chciał mu pomóc (gazetakrakowska.pl)

Trump: Zachęcałbym Rosję do ataku na NATO. Tusk zaapelował do Dudy o reakcję (www.rmf24.pl)