w

Poczta Polska ma prawo do kontroli w ramach niepłacenia abonamentu RTV. Wysokie kary pieniężne (legaartis.pl)

W ostatnim czasie niepokój wśród społeczności wzbudziło orzeczenie Najwyższego Sądu Administracyjnego, który ustalił nowe zasady dotyczące opłaty abonamentowej za radio i telewizję. W ramach nowych przepisów Poczta Polska ma teraz uprawnienia do kontroli nie tylko standardowych odbiorników, lecz także nowoczesnych urządzeń, takich jak smartfony czy tablety.

NSA podjął decyzję w sprawie jednego z przedsiębiorstw, co podważa definicję odbiornika radiowo-telewizyjnego i obejmuje też nowe technologie. Poczta Polska, opierając się na tej decyzji, ma teraz prawo nakładać obowiązek opłacania abonamentu na osoby korzystające z treści telewizyjnych lub radiowych za pomocą urządzeń mobilnych czy komputerów.

Jednak pomimo tego kontrolerzy z Poczty Polskiej wciąż muszą uzyskać zgodę na wejście do mieszkania lub firmy. Warto więc zaznaczyć, że brak prawnego obowiązku wpuszczenia kontrolera do lokalu stanowi tutaj pewne zabezpieczenie dla obywateli. Ponadto, liczba kontrolerów jest również ograniczona, co zwiększa szanse na uniknięcie kontroli.

Poczta Polska planuje prowadzić kontrole, wykorzystując bazę danych zarejestrowanych odbiorników. Niemniej jednak prawdopodobieństwo skontrolowania firm jest większe niż mieszkań prywatnych. Wysokość kar za niezarejestrowane odbiorniki może być znaczna, co stanowi poważne obciążenie finansowe dla nieświadomych mieszkańców.

Obywatele, korzystając z nowych technologii, muszą być świadomi zmian w przepisach dotyczących opłat abonamentowych. I pomimo ograniczeń dotyczących wchodzenia do domów, konieczność opłacania abonamentu za różne urządzenia może zaskoczyć wielu obywateli, narażając ich na wysokie kary za niezarejestrowane odbiorniki.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Lata członkostwaLubi oceniaćAutor wpisów

Dodaj komentarz

17 komentarzy

    • Ell Mariaczii i przez ludzi takich jak ty tworzy się mityczna otoczkę o agresji tych psów .. koleżanka miała amstaffa tako był agresywny jak weszłam do niej do domu z partyzanta to pies położył się i wystawił Brzuch do głaskania … Sąsiad ma amstaffa jak mnie widzi pies to zachowuje się tak samo …
      Jakbyś miał kangala tureckiego to mógłbyś mówić powodzenia bo te psy bronią posiadłości jak nawet kosztem swojego zdrowia czy życia … A jak trzeba to za lisem czy wilkiem potrafią gonić kilkadziesiąt km a go dopadną jak stwierdza że ów zagraża obejściu … Znajomi mają takiego jak podchodzi się samemu do furtki to pies się jadowi wystarczy że przywitasz się z nimi serdecznie i pies już ma i nie podejście

  1. Ma prawo. I tylko do tego. Nie ma prawa wejść na siłę do mieszkania, nie ma prawa wezwać policji gdy ktoś nie chce wpuścić, nie ma prawa karać za nie wpuszczenie do mieszkania, nie ma prawa “domniemywać”, że ktoś ma TV a nie płaci, nie ma prawa pozyskiwać danych ludzi, którzy “rzekomo” nie płacą tzw. “abonamentu”.
    Tyle w kwestii “szerokich uprawnień” kontrolerów pocztowych 🙂 Gonić dziadów jak się zjawią i tyle 😛

Trump: Zachęcałbym Rosję do ataku na NATO. Tusk zaapelował do Dudy o reakcję (www.rmf24.pl)

Straż Graniczna zatrzymała Ukraińca podejrzanego o liczne przestępstwa. Ekstradycja w toku (magazyninformacyjny.pl)