w

Słomniki: Przypadkowi ratownicy pomogli potrąconemu seniorowi oraz strażakowi, który chciał mu pomóc (gazetakrakowska.pl)

Nietypowa sytuacja miała miejsce kilka dni temu w miejscowości Słomniki, gdzie najpierw doszło do potrącenia pieszego, a następnie do utraty przytomności strażaka. Incydent został opisany przez świadków zdarzenia, którzy akurat przejeżdżali tą drogą. Świadkowie to wyszkoleni ratownicy pierwszej pomocy.

Jak relacjonują świadkowie, podczas przejeżdżania przez miasto główną ulicą natknęli się na wypadek drogowy, w wyniku którego potrącony został mężczyzna. Natychmiast postanowili udzielić poszkodowanemu pomocy medycznej. Okazało się, że starszy mężczyzna doświadczył otwartego złamania nogi.

Jeden z ratowników zaznaczył, że chwilę potem można było usłyszeć syreny okolicznej OSP. I dodał, że 50 m od wypadku zauważył drugiego mężczyznę, który nagle się przewrócił i stracił przytomność. W związku z tym natychmiast podbiegli do poszkodowanego, aby jemu również zapewnić wymagane wsparcie. Okazało się, że pacjent wymagał defibrylacji, dzięki której szybko odzyskał przytomność.

Na miejsce przybyły jednostki straży pożarnej ze Słomnik, a także karetka pogotowia, którą wcześniej wezwano do potrąconego seniora. Strażacy oznajmili ratownikom, że defibrylowany przez nich pacjent jest ich kolegą strażakiem. Z racji tego gorąco podziękowali im za skuteczną interwencję i pomoc obu poszkodowanym.

Jeden z ratowników uczestniczących w akcji w Słomnikach poinformował też, że są zaangażowani w „Program Pierwszy Ratownik”, który ma na celu podniesienie świadomości i umiejętności udzielania pierwszej pomocy.

Nie podano, dlaczego strażak stracił przytomność.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Lata członkostwaLubi oceniaćAutor wpisów

Dodaj komentarz

Lotnisko w Pyrzowicach zainwestuje 1,5 mld zł na stworzenie nowego terminala (www.urbanity.pl)

Problemy z CPK. Wojewoda mazowiecki odesłał projekt do uzupełnienia (wydarzenia.interia.pl)