w

Odszedł Ravgor, popularny polski Youtuber. Po latach zmagań przegrał walkę z depresją (i.pl)

Zmarł Rafał Górecki, znany jako Ravgor, który zdobył popularność dzięki swojej obecności na platformie YouTube. Informację o śmierci Rafała podał jego brat, Marcin. Powszechnie wiadomo, że Ravgor od dawna zmagał się z depresją, o czym sam niejednokrotnie wspominał.

Brat zmarłego poinformował fanów Rafała, przekazując im smutną wiadomość. Napisał, że Rafał niestety przegrał walkę z chorobą, mimo wielu prób leczenia i terapii, które dzielnie podejmował przez ponad połowę swojego życia.

Ravgor założył swój kanał YouTube w 2011 roku, zyskując ponad 665 tysięcy subskrybentów. Mimo niewielkiej liczby filmów, zdobył ogromną popularność, szczególnie dzięki prankom. Był aktywny również na Instagramie, gdzie miał ponad 76 tysięcy obserwujących, chociaż ostatni post pochodził z października 2021 roku.

Niestety, życie w depresji oraz utrata wzroku w jednym oku przez wybuch petardy stanowiły część jego trudnej historii. Inni twórcy, tak jak Maciej Dąbrowski (Człowiek Warga) czy Sylwester Wardęga z ciężkim sercem żegnają Ravgora.

Gdzie znaleźć pomoc w przypadku myśli samobójczych?

Dla osób zmagających się z trudnościami życiowymi lub myślących o samobójstwie istnieją bezpłatne infolinie, takie jak Centrum Wsparcia dla osób dorosłych w kryzysie psychicznym (800-70-2222), Telefon zaufania dla Dzieci i Młodzieży (116 111) oraz Telefon wsparcia emocjonalnego dla dorosłych (116 123).

W nagłych przypadkach można również skorzystać z numeru alarmowego 112 lub udać się na oddział pogotowia w najbliższym szpitalu psychiatrycznym.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Lata członkostwaLubi oceniaćAutor wpisów

Dodaj komentarz

206 komentarzy

 1. To młody mężczyzna, kogo to obchodzi? To nie tragedia młodej kobiety by to nagłaśniać i nie daj Boże pomagać kolejnymi. Ot młody chłopak popełnił samobójstwo, jak dziecięciu innych codziennie, kogo to obchodzi? Jak pracował to go zastąpi inny chłop, jak nie to nic to nie zmienia. Smutne ale tak to właśnie wygląda, liczą się tylko tragedię kobiet.

 2. Tylko dlatego, że wiara im zabrania popełniać samobójstwo.
  Bojąc się gorszego losu, nie popełniają.
  To nie znaczy, że ludzie żyją przez to w szczęściu.
  Więcej, żyją w skrajnym nieszczęściu i modlą się do bogów o śmierć.
  A raczej wegetują, czekając na sąd boży.

 3. Wiadomość bardzo smutna i wyrazy współczucia, ale z całym szacunkiem – co to ma wspólnego z tą grupą? Deklarujecie się w opisie grupy: ,,Wiadomości z Wrocławia i okolic”. Ravgor mieszkał w Tychach. Miasto będące 200km od Wrocławia to okolice? To rozumiem, że następnym razem news z Poznania dla równowagi, tak?

  • Daniela Dana będzie coraz więcej ludzi z depresja główny powód uzależnienie od tel nagrywania siebie,swojego “idealnego ” życia coś nie wyjdzie słowo krytyki hejt i słaba psychika raz drugi trzeci zacznie taka osoba brać to mimo wszystko do siebie zaniżana samoocena i nieradzenie sobie z wlasnym JA … itd… niestety taka jest prawda …

  • Justyna Justyna To jest mozliwe. To jakas paranoja telefony przu uchu caly dzien, komputer, wiekszosc uzaleznionych. To nie tylko Polska. Zylam kilka dziesiecioleci w Stanach Jest dokladnie to samo. Ida z tymi telefonami , pisza idac , malo sie nie przewroca. Znajomosci, milosci z internetu i telefonu. Wirtualny Swiat, bez kontaktu z rzeczywistoscia. Do tego dochodza zwykle zyciowe porazki, chorobyi dlatego rzadko kto nie ma depresji. Psychiatrzy nie chca, nie umieja tego leczyc bo maja eldorado, Tego nie zmierzysz nie zwazysz. Moga wmowic wszystko i chetnie to robia. Eldorado. Depresja zniknie bez lekow jak los sie zmieni bedzie szczescie w osobistum zyciu, zdrowie i dostatek finansowy.Ale patrzac na milionerow, slawy gwiazdy, pieniadze i tez maja depresje i sie zabijaja. Ja zyje z depresja od wielu lat. wtedy nie bylo takich telefonow, internetu . Nikt mnie nigdy nie wyleczyl. Nauczylam sie z tym zyc.

  • Radosław Jakubiec Nigdy nie pomoze ci w terapii taki bandytyzm komercyjny. Pomoze Natura, cisza, spokoj. Odizolowanie sie od gownowiedzy typu, wojny morderstwa, gwalty, zagrozenie faktyczne lub wyimaginowane. Zobacz co sie dzieje w Polsce. Czym rzad i media karmia kazdego dla wlasnego zysku. Ile ci wmowia zagrozen choroby, wojny , napasci. Trzeba sie odizolowac bo cie zabija, oglupia. Nigdy nie widzialam czegos takiego w Stanach. Tam sie boja tylko stracic prace bo sa zadluzeni na 40 lat i wszystko maja na kredyt. Dom , samochod. Ich ale nie ich. Ale i tak bawia sie, odpoczywaja a na wycieczki jezdza na emeryturze. I wszyscy zyczliwi, usmiechnieci. Srednia wieku 95 lat.

 4. Agnieszka Choińska państwo polskie też zabrania samobójstwa , nie przeszkadza nam to jednak być w czołówce na świecie, życie to test jak Pani chce mieć szczęśliwe dalsze życie wychodząc w połowie matury? To taka analogia na prędce wymyślona. Ale widzę że brak Pani elementarnej wiedzy islam jest jedyną religia gdzie Bóg jest jeden samo wyznanie wiary dosłownie znaczy nie ma boga oprócz Boga, to Chrześcijaństwo czci 3 bogów co czyni je de facto politeizmem.

 5. Adam Marcinek W Szpitalu Wojewódzkim na Oddziale Chirurgii w Białymstoku przeprowadzają wywiad z osobami, które przeszły śmierć kliniczną i spisują ich doświadczenia. Ordynator powiedział, że po przeczytaniu tych wywiadów oni jako lekarze nie są w stanie być ateistami.

 6. Jest zestawienie, z którego wynika, że przeważająca liczba samobójców to ateisci. W Szpitalu Wojewódzkim na Oddziale Chirurgii w Białymstoku przeprowadzają wywiad z osobami, które przeszły śmierć kliniczną i spisują ich doświadczenia. Ordynator powiedział, że po przeczytaniu tych wywiadów oni jako lekarze nie są w stanie być ateistami.

 7. Iwona Juszkiewicz ja byłem zagorzałym ateista bo nie nawidziłem przymusu chodzenia do kościoła i całej polskiej obłudy sekty watykańskiej, tak samo jak bzdur i nieścisłości w Biblii jak i wymysł 3 bogów z soboru nicejskiego i wymyślenia spowiedzi( tutaj szczególnie dostawałem palpitacji serca ze strachu przed mówieniem o grzechach obcej osobie) zmieniło się to gdy poznałem prawdziwą wiarę – islam i szlachetny Koran niezmieniony od czasu powstania można zobaczyć w muzeum w cambridge i porównać do każdego innego arabskiego niczym się nie różni jest doskonały i nie ma w nim błędu jak i sprzeczności tak jak w bibli, ale Polacy pod zaborem sekty watykańskiej dalej mnie prześladują , do tego stopnia ze będę musiał wyjechać z kraju istne średniowiecze.

 8. Iwona Juszkiewicz skąd Pani wie, że jestem ateistką? Akurat nie jestem.

  Poza tym, czemu osoby wierzące mogą wrzucać takie porównania, ale ateisci nie mogą się wypowiedzieć na ten temat ? “Bo nie wczuwają się”?
  Tak samo wierzący nie powinni mówić jak to ateizm jest przyczyną samobójstw, bo go nie praktykują i też nie znają takiego życia, ” nie potrawią się wczuć”…

  Może się Pani nie zgadzać. Ma Pani do tego prawo.
  Natomiast nie ma Pani prawa mówić, że ktoś nie powinien się na dany temat wypowiedzieć.
  Bo może.
  Tak jak Pani.

  Zasadniczo Pani może postawić siebie jako poparcie swojej tezy, ale inni nie powinni, bo są jednostkami ? Szanujmy się…

  Ponadto, prosze porozmawiać z osobami starszymi, schorowanymi, samotnymi.
  Ile z nich mówi, że czeka tylko na śmierć i modli się by Bóg ich zabrał … Ten wykres nie sprowadza sie tylko do Pani, taka prawda.

  Fakt jest taki, że większość religii zabrania samobójstwa. Jeśli ktoś jest praktykujący, to do tej zasady się stosuje. Więc logicznie będzie tam mniej samobójstw. Co nie znaczy, że to nie chodzi po głowie osobom wierzącym…

 9. Adam Marcinek
  1. Co ilość Bogów ma do tego? … Wskazałam na religie, więc liczba mnoga.
  2. Samobójstwo = wyjście z matury – gratuluję porównania…
  3. Islam nie jest jedyną religią z jednym bóstwem. Polecam zajrzeć do Indii 🙂
  4. Proszę mi pokazać, gdzie Państwo polskie zakazuje samobójstwa, zapowiadając za to kary 🙂
  Najlepiej powiedzieć, że wszystko wymyśliłam.

  Proszę przejrzeć raporty o jakości życia w Polsce, gdzie 90 % to wyznanie katolickie, a 60 % deklaruje praktykowanie.
  Proszę przejrzeć raporty o ilości chorób psychicznych w polsce, w szczególności wśród dzieci.
  I raporty o stanie służby zdrowia w zakresie zdrowia psychicznego.

  Już sam fakt, przytoczony przez Pana, że jesteśmy w czołówce samobójstw, pomimo najwyższego w Europie odsetka religijności narodu coś mówi 🙂

 10. W Indiach nie ma tylko Buddyzmu 😉
  Co do eutanazji, to jest pozwolenie.
  Natomiast dalej nie wskazałeś mi zakazu samobójstwa osobie wksazując konkretne kary za to dla osoby popełniającej [ jak w religii].

  To jesteśmy w połowie, czy w czołówce ? 🙂

 11. Adam Marcinek podpowiem : dżinizm i sikhizm są religiami monoteistycznymi. Sikhizm, podobnie jak Islam, wyznaje jednego boga [ dużo czerpie z tej religii]

  Jak widać, moje zrozumienie tematu religii chyba nie jest najgorsze.

  Nie rozumiem tego łączenia podziału na mężczyzn i kobiety – oboje są religijni podobnie 🙂

  Może dlatego, że wskaźnik samobójstw nie jest zależny od religijności, a od zbioru wielu zmiennych jak :
  obecna sytuacja krajowa, sytuacja ekonomiczna, sytuacja rodzinna, predyspozycje do chorób psychicznych, polityka państwa w zakresie chorób psychicznych, uwarunkowania kulturowe, średnia wieku w populacji, warunki na arenie międzynarodowej itp itd.

  Ale ludzie lubią zrzucać wszystko na brak religii i/lub złą religię🙂

 12. Mateusz Nowacki Podaje panu źródło wykresu: “2002, an important epidemiological study on the global perspective on suicide was published by Bertolote and Fleischmann [1]. Among the interesting data presented, a graph on the differences of suicide rates according to religion affiliation was included (see graph below)”.

 13. Smutne info, uwielbiałem go. Ale reakcje dam prześmiewczą dlatego że co to k..wa jest? On mieszkał w Tychach a nie we Wrocławiu. Ktoś tutaj napisał że robicie się jak plotek czy pudelek i z tym się zgodzę. Mój post był odrzucany mimo że spełniał zasady grupy. Żałosne

 14. Iwona Juszkiewicz 2:6 Zaprawdę, tym, którzy nie wierzą, jest wszystko jedno, czy ty ich ostrzegasz, czy nie ostrzegasz, oni i tak nie uwierzą. Bóg nałożył pieczęć na ich serca i na ich słuch, a na ich oczach położył zasłonę. Dla nich kara będzie straszna.

 15. Przewiduje , że jak wyłącza YT to będzie więcej takich informacji a jak wyłącza ogólnie internet to za parę miesięcy nikt nie będzie wiedział kto to był influencer czy inna gwiazda 🌟 sieci. No tak bez internetu 90% społeczeństwa nie dojedzie do domu ze sklepu bo google maps wyłącza 🤣🤣🤣

Rozważane plany inwestycyjne na terenie wyburzonej Galerii Plaza Kraków. Strabag Real Estate trzyma krakowian w tajemnicy (gazetakrakowska.pl)

Pijany kierowca uderzył w motocykl. Dwie osoby z rozległymi obrażeniami (i.pl)