w

Rozważane plany inwestycyjne na terenie wyburzonej Galerii Plaza Kraków. Strabag Real Estate trzyma krakowian w tajemnicy (gazetakrakowska.pl)

Po wyburzeniu Galerii Handlowej Plaza Kraków trwają przygotowania terenu pod nową budowę. Oprócz drobnego gruzu pozostała jedynie kładka prowadząca w próżnię z przystanku na al. Pokoju. Deweloper, firma Strabag Real Estate, planuje nową inwestycję, ale szczegóły i przeznaczenie terenu są nadal trzymane w tajemnicy.

W tym roku deweloper zamierza złożyć wniosek o pozwolenie na budowę, a rozpoczęcie prac planuje się na lata 2023-2025. Krążą plotki o planach stworzenia wielofunkcyjnego kompleksu na działce o powierzchni 80.000 m², z uwzględnieniem przestrzeni zielonych dla mieszkańców i bywalców tego miejsca.

Jakie są prawdopodobne plany deweloperskie

Galeria Plaza Kraków została zburzona na początku kwietnia, a teren nadal oczyszczany jest z gruzu. Jakby tego było mało, nie ma jeszcze konkretnej decyzji co do nowej zabudowy. Aczkolwiek jedno jest pewne; z tej lokalizacji będzie się rozpościerać przepiękny widok na majestatyczny Kraków.

Inwestor prawdopodobnie będzie starał się zyskać na nowej inwestycji poprzez sprzedaż lub wynajem różnego rodzaju budynków. Rozważanych jest wiele różnych opcji. Do jednej z nich należą plany wzniesienia galerii. Inna obejmuje budowę nowoczesnych biurowców. A jeszcze inne zakładają postawienie luksusowego hotelu albo apartamentowców. Niemniej jednak każdy z tych potencjalnych projektów niesie ze sobą swoje ryzyko i wyzwania, które deweloper będzie musiał uwzględnić w swoich planach.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Autor wpisówLubi oceniaćLata członkostwa

Dodaj komentarz

4 komentarze

Premier Morawiecki odwiedza Mysłowice i promuje inwestycje dla bezpiecznych przedszkoli (dziennikzachodni.pl)

Odszedł Ravgor, popularny polski Youtuber. Po latach zmagań przegrał walkę z depresją (i.pl)