w

Pijany kierowca uderzył w motocykl. Dwie osoby z rozległymi obrażeniami (i.pl)

Podczas jazdy motocyklem ulicą Szczecińską w stronę centrum miasta para młodych ludzi została uderzona przez pijanego kierowcę BMW. Obydwie osoby doznały wielonarządowych obrażeń i zostały odwiezione do słupskiego szpitala.

Wypadek miał miejsce we wtorek, 18 lipca, na ul. Szczecińskiej w Słupsku, pomiędzy wiaduktem kolejowym a skrzyżowaniem z ul. Sobieskiego. Policjanci z drogówki ustalili, że 36-letni kierowca BMW nie zachował bezpiecznej odległości od pojazdu, który jechał przed nim, co spowodowało zderzenie z motocyklem marki Romet. Jednośladem podróżowali 22-letni kierowca i jego 22-letnia pasażerka.

Winowajca miał we krwi ponad 2 promile alkoholu

W wyniku wypadku obaj motocykliści zostali przetransportowani do szpitala z obrażeniami wielonarządowymi. Lekarze ocenili stan mężczyzny jako ciężki, a kobiety jako średniociężki. Świadkowie twierdzą, że sprawca był kompletnie pijany i potrzebował pomocy dwóch mężczyzn, by wrócić do swojego auta. Badanie alkomatem wykazało ponad 2 promile alkoholu we krwi kierowcy BMW.

Policja zabezpieczyła również krew sprawcy do badania, które wykaże obecność środków odurzających. Jego prawo jazdy zostało zatrzymane. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat więzienia, a za spowodowanie wypadku drogowego nawet 8 lat pozbawienia wolności.

Na miejscu wypadku policjanci wykonują oględziny, dokumentują zdarzenie fotograficznie oraz zabezpieczają ślady. Konsekwencje prawnie dla kierowcy mogą być poważne, aż do długotrwałego pozbawienia wolności w przypadku spowodowania wypadku.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Autor wpisówLubi oceniaćLata członkostwa

Dodaj komentarz

2 komentarze

  1. Myślałem że spotted dotyczy danego miejsca. Ale widzę że można tu wrzucać różne śmieci niedotyczące Wrocławia.
    Może ktoś mi to wytłumaczyć o co chodzi?

    Napisałem post w tym temacie oficjalnie, ale widzę że akceptacja jest pod znakiem zapytania.
    Więc pytam pod tym śmieciem.

Odszedł Ravgor, popularny polski Youtuber. Po latach zmagań przegrał walkę z depresją (i.pl)

Rzecznik NIK nie potwierdza informacji o kandydaturze Jakuba Banasia do Sejmu (i.pl)