w

Miasto planuje budowę osiedla w rejonie ul. Brzezińskiego. Mieszkańcy nie chcą poszerzania drogi i likwidacji łąki (gazetakrakowska.pl)

W rejonie ul. Piotra Brzezińskiego i dawnego kamieniołomu w Mydlnikach planowana jest budowa nowego osiedla. Jednakże pomysł ten rodzi spore obawy wśród mieszkańców. Powodem jest fakt, że deweloper zamierza zająć obszar, na którym znajduje się duża łąka. Z kolei drugim problemem są plany zbyt dużego poszerzenia ul. Brzezińskiego.

Ulica Piotra Brzezińskiego jest dość wąska. Natomiast jej poszerzenie niepokoi mieszkańców, ponieważ uważają, że ewentualna rozbudowa może poszerzyć drogę aż do ścian ich domów.

W sprawie interweniował radny Łukasz Gibała, kandydat na prezydenta Krakowa. Jego zdaniem rozbudowa ulicy nie rozwiąże problemu wzmożonego ruchu samochodowego, który definitywnie pojawi się wraz z nowym osiedlem.

Urząd miejski potwierdził, że jest świadom obaw mieszkańców, jednakże jego odpowiedź w tej sprawie pozostaje niejasna. Ponadto, brakuje też przejrzystości w procedurze realizacji tej inwestycji, a także w kwestii konsultacji społecznych z mieszkańcami, zanim zostanie podjęta ostateczna decyzja.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Lata członkostwaLubi oceniaćAutor wpisów

Dodaj komentarz

Nożownik dźgnął w klatkę piersiową pracownicę klubu w centrum Katowic (katowice.naszemiasto.pl)

Ambasador Rosji odmówił spotkania z polskim MSZ w sprawie rakiety manewrującej (www.rmf24.pl)