w

Ambasador Rosji odmówił spotkania z polskim MSZ w sprawie rakiety manewrującej (www.rmf24.pl)

Rosyjski ambasador nie pojawił się na spotkaniu w polskim Ministerstwie Spraw Zagranicznych. Należy zaznaczyć, że podczas spotkania miał otrzymać notę protestacyjną w związku z incydentem naruszenia polskiej przestrzeni powietrznej przez rakietę rosyjską. Ostatecznie dyplomata stwierdził, że Polska nie ma wystarczających dowodów w tej sprawie, dlatego dyskusja na ten temat jest zbędna.

Rzecznik polskiego MSZ poinformował, że ambasador Rosji, Siergiej Andriejew, nie przybył na spotkanie, co – zdaniem MSZ – podważa jego rzetelność w wykonywaniu obowiązków dyplomatycznych. Z powodu nieobecności ambasadora Polska zapowiedziała, że do przekazania noty protestacyjnej rosyjskiemu MSZ wykorzysta alternatywne środki.

Radosław Sikorski oznajmił, że poruszy kwestię rakiety rosyjskiej w rozmowie z sekretarzem generalnym NATO, Jensem Stoltenbergiem. Zaznaczył też, że ma zamiar podjąć dyskusję na temat tego incydentu zarówno z NATO, jak i bezpośrednio z Rosją.

Z kolei ambasador Rosji odmówił udziału w spotkaniu, ponieważ – jak twierdzi – Polska nie ma wystarczających dowodów, aby poprzeć te zarzuty. I z racji tego nie widzi sensu w dalszym rozgrzebywaniu tego tematu.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Lata członkostwaLubi oceniaćAutor wpisów

Dodaj komentarz

2 komentarze

  1. Ostatnim razem ambasador został oblany farbą. To jest właśnie poziom dialogu który prezentuje Hołownia który jako marszałek groził prezydentowi Putinowi. Żaden rząd i żaden marszałek w żadnym innym kraju nie skompromitował naszego państwa jak tamten człowiek.

Miasto planuje budowę osiedla w rejonie ul. Brzezińskiego. Mieszkańcy nie chcą poszerzania drogi i likwidacji łąki (gazetakrakowska.pl)

Zadanie z religii dla uczniów szóstej klasy: Jak przekonać zgwałconą kobietę do urodzenia dziecka? (www.fakt.pl)