w

Męskie Granie Orkiestra 2023 w Żywcu: Finał 14. edycji przerwany z powodu nawałnicy (i.pl)

Finał 14. edycji Żywiec Męskie Granie, planowany na 26 sierpnia, spotkał się z niespodziewanymi komplikacjami. Przedstawiciele Męskie Granie Orkiestra 2023, w składzie Igo, Mrozu i Vito Bambino, mieli wystąpić o godzinie 23:00 na scenie amfiteatru „Pod Grojcem”. Plany te popsuła niespodziewana nawałnica, która zmusiła organizatorów do przerwania koncertu oraz ewakuacji publiczności.

Podczas tegorocznej trasy Żywiec Męskie Granie, artystycznej podróży obejmującej różne regiony Polski, na scenach pojawili się m.in. Ralph Kaminski, Daria Zawiałow, Kaśka Sochacka i Kim Nowak. Finał, który miał miejsce w Żywcu, zakończył tę serię wydarzeń 26 sierpnia. Zaplanowany występ Męskie Granie Orkiestra 2023 z udziałem Igo, Mrozu i Vito Bambino, który miał zamknąć wydarzenie, został wyznaczony na godzinę 23:00. Niemniej jednak plany te zostały zmienione przez niekorzystne warunki pogodowe. Organizatorzy podjęli decyzję o przerwaniu koncertu i zapewnieniu bezpieczeństwa uczestnikom.

Komunikat o odwołaniu finałowego koncertu został opublikowany po godzinie 23:00. Decyzję o skróceniu imprezy i ewakuacji amfiteatru podyktowała silna burza i ulewny deszcz, które stanowiły zagrożenie zarówno dla widzów, jak i artystów. Pomimo pewnego rozczarowania fanów związanego z odwołaniem koncertu społeczność internetowa wyraziła aprobatę dla podjętej decyzji. Internauci pochwalili wybór organizatorów, wskazując na rozważność i odpowiedzialność, podkreślając, że bezpieczeństwo jest najważniejsze.

Już przed godziną 14:00 pojawiły się pierwsze sygnały sugerujące, że finał Męskiego Grania w Żywcu może napotkać trudności. Organizatorzy podali wówczas, że pomimo obecnych warunków, planowany koncert odbędzie się zgodnie z planem. Aczkolwiek śledzili też uważnie rozwijającą się sytuację pogodową. A w trakcie samego wydarzenia apelowali do widowni, aby reagowała komunikaty organizatorów oraz polecenia służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo.

Przewidziany na godzinę 15:30 proces wpuszczania fanów na teren amfiteatru „Pod Grojcem” został opóźniony. Decyzję tę podjęto tuż przed godziną 15:00 ze względu na nadchodzącą pogodę. Organizatorzy ogłosili przesunięcie otwarcia bram na 16:30 i zobowiązali się do informowania na bieżąco poprzez media społecznościowe o ewentualnych dalszych zmianach. Tegoroczna trasa Męskiego Grania objęła koncerty w Poznaniu, Warszawie, Szczecinie, Gdańsku, Krakowie i Wrocławiu.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Lata członkostwaLubi oceniaćAutor wpisów

Dodaj komentarz

Wiceszef MON krytykuje PO-PSL: Działania poprzedniego rządu osłabiły obronność kraju (i.pl)

Remont ulicy Legnickiej dobiega końca. Otwarcie torowiska nastąpi wcześniej niż planowano (gazetawroclawska.pl)