w

Remont ulicy Legnickiej dobiega końca. Otwarcie torowiska nastąpi wcześniej niż planowano (gazetawroclawska.pl)

Za niedługo zakończy się trwający od połowy czerwca remont ulicy Legnickiej. Otwarcie torowiska planowane jest wcześniej niż przewidywano.

Rozpoczęcie remontu torowiska na ul. Legnickiej nastąpiło po uruchomieniu nowej trasy tramwajowej przez Popowice, co umożliwiło reorganizację rozkładu jazdy i przekierowanie ruchu tramwajowego. Prace remontowe są na finiszu, a ich zakres obejmował różne obszary.

Największym aspektem modernizacji ul. Legnickiej była przebudowa torowiska i sieci trakcyjnej na odcinku Zachodnia – Niedźwiedzia. Zostało wymienione 1400 metrów torów, 26 słupów trakcyjnych oraz 1 km sieci trakcyjnej. Między torami zasadzono rozchodniki na powierzchni ponad 3350 metrów kwadratowych.

Kolejnym etapem modernizacji była przebudowa skrzyżowania ul. Legnickiej z Kwiską i Małopanewską oraz wymiana rozjazdu przy zajezdni. Prace objęły betonowe elementy torowiska oraz nawierzchnię asfaltową. Nowy rozjazd tramwajowy pojawił się także przy skrzyżowaniu z ul. Milenijną. Koszt modernizacji przekroczył 17 mln zł.

Zgodnie z umową termin zakończenia remontu to 9 września. Jednak otwarcie ul. Legnickiej planowane jest na 3 września, a linie tramwajowe 3 i 10 wrócą na trasę. Natomiast była linia 31 zostanie zmieniona na linię 21, która przejedzie nową trasą przez ulice Świeradowską, Bardzką, Joannitów, Piłsudskiego, Legnicką i Pilczycką do Tarczyński Arena. Linia autobusowa 733 zostanie zlikwidowana.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Autor wpisówLubi oceniaćLata członkostwa

Dodaj komentarz

Męskie Granie Orkiestra 2023 w Żywcu: Finał 14. edycji przerwany z powodu nawałnicy (i.pl)

Zalany przystanek tramwajowy przy ul. Głogowskiej to już powszechne zjawisko w Poznaniu (gloswielkopolski.pl)