w

Budowa zakopianki powodem zmian w organizacji ruchu w Nowym Targu (zakopane.naszemiasto.pl)

Ogłoszono zmiany w organizacji ruchu na terenie Nowego Targu. Wprowadzone zmiany związane są z otwarciem ulicy Ludźmierskiej przy budowie węzła Nowy Targ Zachód dla nowej drogi krajowej nr 47.

Jak poinformował Kacper Michna z GDDKiA w Krakowie, zmiany zostaną wdrożone około godziny 11:00. Od tego momentu ulica Ludźmierska (DW957) będzie dostępna dla kierowców, z ominięciem łącznic budowanego węzła. Prace związane z tworzeniem wjazdów i zjazdów na zakopiankę zostaną rozpoczęte na samym węźle.

W związku z pracami na ulicy Ludźmierskiej ruch będzie ograniczony tylko do jednego pasa. Należy mieć na uwadze, że pas ten będzie nadzorowany przez personel budowy. Wyjątkiem będą godziny nocne, wówczas ruch będzie kontrolowany manualnie od 22:00 do 06:00. Przewiduje się, że zmiany te potrwają do końca października.

Koszt całej inwestycji szacowany jest na prawie miliard złotych

W ramach projektu budowy 16-kilometrowego odcinka drogi krajowej między Rdzawką a Nowym Targiem powstaje węzeł Nowy Targ Zachód oraz trzy inne węzły. Nowa trasa będzie dwujezdniowa, wyposażona po dwa pasy ruchu w obu kierunkach. Projekt obejmuje również liczne konstrukcje, w tym 29 mostów, wiaduktów i estakad, z najdłuższą estakadą w Lasku o długości 700 metrów, uniesioną prawie 30 metrów nad ziemią.

Wartość całego przedsięwzięcia szacowana jest na niemal miliard złotych. Natomiast planowany termin zakończenia i oddania do użytku to wrzesień 2024 roku.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Autor wpisówLubi oceniaćLata członkostwa

Dodaj komentarz

Jeden komentarz

  1. Jesteśmy jedyną szkołą jazdy w Polsce, która oferuje prawo jazdy w zaledwie 13 dni.
    Dodatkowo oferujemy udogodnienia dla każdego kursanta w 4-gwiazdkowych hotelach.
    Nasza oferta jest idealna dla osób, którym zależy na zdobyciu prawka w szybkim tempie, przy jednoczesnym wypoczynku w Bieszczadach.
    📞 794 22 33 22

Pościg za nietrzeźwym kierowcą w Sopocie. Zatrzymany usiłował kilkakrotnie przekupić policję (dziennikbaltycki.pl)

Rekolekcje wakacyjne w katowickiej katedrze zgromadziły ponad 1000 ministrantów i lektorów (dziennikzachodni.pl)