w

Rekolekcje wakacyjne w katowickiej katedrze zgromadziły ponad 1000 ministrantów i lektorów (dziennikzachodni.pl)

Dnia 28 sierpnia grupa ministrantów i lektorów z archidiecezji katowickiej zebrała się w archikatedrze. Jest to świetna okazja do spotkania dla tych, którzy wcześniej brali udział w wakacyjnych rekolekcjach. Mszę poprowadził arcybiskup Adrian Galbas, a dla ministrantów zaplanowano liczne atrakcje.

Mieszkańcy miasta, którzy w poniedziałek przechodzili obok archikatedry w Katowicach, mogli ujrzeć zgromadzonych licznych młodzieńców w strojach ministranckich. Ponadto, na placu przy katedrze zorganizowano gry plenerowe i dmuchańce, które stanowiły atrakcyjny dodatek w kolejnym roku pielgrzymki ministrantów do katedry. Ksiądz Piotr Sontag oświadczył, że po Mszy świętej zaplanowano różne gry i zabawy, a także podziwianie malowniczych widoków z dachu katedry.

Ministranci z parafii św. Szczepana w Katowicach-Bogucicach dotarli na miejsce tramwajem. Ministrant Karol powiedział, że jest bardzo zadowolony z dmuchańców i waty cukrowej. Natomiast ministrant Dominik, który już po raz drugi brał udział w pielgrzymce, powiedział, że naprawdę zaskoczyła go tak ogromna liczba osób podczas nabożeństwa.

Podobnie jak w zeszłym roku katedra była wypełniona ministrantami w strojach liturgicznych. Ksiądz Cezariusz Wala, duszpasterz ministrantów, poinformował, że w pielgrzymce zazwyczaj bierze udział około 1000-1500 ministrantów. Dodał również, że podczas takich wydarzeń liczą się aspekty duchowe i radość ze spotkania.

Faktem jest, że coroczna inicjatywa w archidiecezji skutecznie przyciąga ministrantów. Wydarzenie łączy duchowe elementy, takie jak nabożeństwa i konferencje, z atrakcjami ruchowymi, jak choćby tor przeszkód. 

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Autor wpisówLubi oceniaćLata członkostwa

Dodaj komentarz

2 komentarze

Budowa zakopianki powodem zmian w organizacji ruchu w Nowym Targu (zakopane.naszemiasto.pl)

Nowa linia tramwajowa do Górki Narodowej wprowadza zmiany w ruchu drogowym (gazetakrakowska.pl)