w

Pościg za nietrzeźwym kierowcą w Sopocie. Zatrzymany usiłował kilkakrotnie przekupić policję (dziennikbaltycki.pl)

Funkcjonariusze wykryli prawie trzy promile alkoholu podczas badania alkomatem 40-letniego mieszkańca Gdyni. Wcześniej mężczyzna uciekał samochodem przed policją w Sopocie, a po zatrzymaniu próbował wręczyć mundurowym łapówkę. Co więcej, nie posiadał też uprawnień do prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Jak przekazała podkom. Lucyna Rekowska, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Sopocie, incydent wydarzył się w sobotę po północy. Kierowca samochodu marki Mercedes Benz wyprzedził sopockich kryminalnych na ulicy Malczewskiego, w ostatniej chwili unikając kolizji. A następnie jechał zygzakiem. Policjanci podejrzewali, że kierowca nie jest trzeźwy. W związku z tym podjęli próbę zatrzymania mężczyzny, aby poddać go kontroli.

Kierowca nie miał zamiaru się zatrzymywać i nie reagował na polecenia policji. Zamiast tego, jeszcze przyspieszył i rzucił się do ucieczki. Policjanci ruszyli w pościg, który zaprowadził ich aż do Gdyni. W pewnym momencie mężczyzna opuścił pojazd i próbował uciekać pieszo, ale został schwytany. Okazało się, że w jego wydychanym powietrzu jest 2,8 promila alkoholu. Uciekinier twierdził, że za pomocą szybkiej jazdy chciał odreagować kłótnię z partnerką i że „wypił tylko dwa piwa”.

Okazało się również, że w 2020 roku Prezydent Miasta Gdyni cofnął podejrzanemu prawo jazdy. Gdynianin, żeby uniknąć odpowiedzialności za swoje czyny, zarówno w miejscu zatrzymania, jak i później na komendzie, kilkakrotnie proponował policjantom korzyść majątkową w zamian za odstąpienie od dalszych działań.

W niedzielę, na podstawie zebranych dowodów, prokurator przedstawił mężczyźnie zarzuty. Dotyczyły m.in. prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości i bez odpowiednich uprawnień, a także obietnic zapewnienia korzyści majątkowej funkcjonariuszom policji. Na podejrzanego nałożono środki zapobiegawcze oraz zakaz opuszczania kraju.

Mężczyzna już wcześniej notowany był za przestępstwa związane z narkotykami, jazdą pod wpływem alkoholu i znieważaniem funkcjonariusza. Za obecne postępowanie grozi mu nawet do 10 lat więzienia.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Autor wpisówLubi oceniaćLata członkostwa

Dodaj komentarz

77. rocznica śmierci polskich bohaterów „Inki” i „Zagończyka” na Cmentarzu Garnizonowym w Gdańsku (dziennikbaltycki.pl)

Budowa zakopianki powodem zmian w organizacji ruchu w Nowym Targu (zakopane.naszemiasto.pl)