w

Budowa nowego placu zamknie dojazd do Kuźnic w Zakopanem z początkiem września (zakopane.naszemiasto.pl)

Po zakończeniu okresu wakacyjnego planowane jest zamknięcie dojazdu do Kuźnic w Zakopanem, w związku z czym 4 września plac postojowy przy pomniku Prometeusza Rozstrzelanego zostanie wyłączony z użytku. Powodem tych tymczasowych zmian jest budowa nowego placu w Kuźnicach oraz remont drogi pod Giewontem.

W Kuźnicach, czyli turystycznej kolebce Zakopanego, trwają roboty budowlane, które rozpoczęły się kilka miesięcy temu. W trakcie budowy jest nowy plac przesiadkowy dla autobusów, obejmujący też remont drogi dojazdowej od ul. Mieczysława Karłowicza.

Podczas wakacji, ze względu na spory ruch turystyczny, dojazd był częściowo dostępny do użytku, prowadząc do tymczasowego parkingu. Aczkolwiek teraz zostanie zamknięty, aby umożliwić dokończenie remontu drogi dojazdowej. Natomiast plac postojowy przy pomniku Prometeusza będzie niedostępny od 4 września. Busy i taksówki dowiozą turystów jedynie do skrzyżowania ulic Przewodników Tatrzańskich i Karłowicza, a sam dojazd będzie nieczynny do czasu zakończenia inwestycji.

Projekt przewiduje utworzenie podziemnego centrum przesiadkowego z peronami dla pasażerów. Górna część placu będzie przeznaczona dla pieszych i zwieńczona pomnikiem Kurierów Tatrzańskich. Koszt całej inwestycji to ponad 21 mln zł, z dofinansowaniem ponad 15 mln zł od miasta Zakopane.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Lata członkostwaLubi oceniaćAutor wpisów

Dodaj komentarz

Jeden komentarz

Mieszkaniec Gdańska przechowywał narkotyki w drewutni. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności (dziennikbaltycki.pl)

Nocna akcja policjantów z drogówki przerwała nielegalne wyścigi uliczne w Katowicach (dziennikzachodni.pl)