w

Nocna akcja policjantów z drogówki przerwała nielegalne wyścigi uliczne w Katowicach (dziennikzachodni.pl)

Policjanci w Katowicach przeprowadzili nocne działania drogowe, udaremniając próby zorganizowania ulicznych wyścigów. W sumie wylegitymowano 41 osób, skontrolowano 37 pojazdów i zatrzymano 5 dowodów rejestracyjnych.

Jak donosi podkom. Agnieszka Żyłka, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Katowicach, funkcjonariusze weszli w posiadanie informacji o nielegalnych wyścigach ulicznych na terenie Katowic, które miały rozpocząć się podczas piątkowej nocy. Mundurowi postanowili czuwać nad bezpieczeństwem, decydując się na przeprowadzanie w mieście kontroli drogowych.

Do akcji zaangażowano również policyjną grupę SPEED. Katowiccy policjanci monitorowali też sytuację na terenie w pobliżu jednej z galerii handlowych, gdzie zbierali się entuzjaści nielegalnych wyścigów.

W wyniku nocnych działań policja zatrzymała 5 dowodów rejestracyjnych, skontrolowała 37 pojazdów i wylegitymowała 41 osób. Dowody rejestracyjne zostały odebrane ze względu na stan techniczny pojazdów – dodaje oficer prasowy KMP w Katowicach.

Policjanci ostrzegają, że nielegalne wyścigi uliczne, które organizowane są w niewłaściwych i niezabezpieczonych miejscach stwarzają wysokie ryzyko na drogach. Z tego powodu policja uzyskuje informacje o podobnych zlotach, na których obserwuje gromadzące się tłumy i w razie potrzeby podejmuje odpowiednie działania.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Autor wpisówLubi oceniaćLata członkostwa

Dodaj komentarz

Budowa nowego placu zamknie dojazd do Kuźnic w Zakopanem z początkiem września (zakopane.naszemiasto.pl)

Krakowscy policjanci w pościgu za kierowcą, który ukrył w zaroślach samochód z marihuaną (gazetakrakowska.pl)