w

Zbigniew Ziobro ostro krytykuje publikacje w prasie niemieckiej: Potomkowie morderców w rocznicę wybuchu wojny atakują polski rząd (i.pl)

Minister sprawiedliwości zareagował na artykuły opublikowane w niemieckiej prasie, którym celem jest krytykowanie polskich władz. Zbigniew Ziobro zaznaczył, że w rocznicę wybuchu II wojny światowej potomkowie niemieckich morderców dopuszczają się ataków na polski rząd.

Ziobro wykorzystał swój profil na Twitterze, aby skomentować dwie publikacje niemieckiej prasy dotyczące Polski. Jedna z nich, opublikowana w „Sueddeutsche Zeitung”, oceniła sytuację w Polsce jako nadzieję dla społeczeństwa obywatelskiego, mimo rządów partii prawicowo-narodowej (PiS). Drugi artykuł z „Frankfurter Allgemeine Zeitung” dotyczył komisji badającej wpływy rosyjskie.

Zbigniew Ziobro zaatakował Niemcy, oskarżając ich o atak na demokratycznie wybrany rząd Polski. Zasugerował, że Niemcy będą widzieć Polskę na straconej pozycji, jeśli opozycja przegra wybory. Minister sprawiedliwości wyraził również zdziwienie, że Niemcy nadal żyją marzeniami o ekspansji na Wschód.

Według Deutsche Welle, komentatorka „Sueddeutsche Zeitung” krytykowała rząd PiS za instrumentalizację państwa, sądów i mediów publicznych. Z kolei PiS przedstawia lata 2007-2014 jako piekło stworzone za czasów premiera Donalda Tuska. Komentatorka nawoływała do stworzenia takiej Polski, w której demokracja nie jest jeszcze przegrana, zwłaszcza wśród młodych ludzi i uczestników Campusu Polska Przyszłości w Olsztynie.

W przypadku artykułu w „Frankfurter Allgemeine Zeitung” jego treść wskazuje na powołanie przez Sejm komisji ds. badań rosyjskich wpływów. Artykuł wspomina o tym, że partie opozycyjne nie tylko pominęły wyznaczenie kandydatów do komisji, ale też zbojkotowały głosowanie w parlamencie. Opozycja twierdzi, że celem komisji jest zdyskredytowanie Donalda Tuska, lidera Platformy Obywatelskiej.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Lata członkostwaLubi oceniaćAutor wpisów

Dodaj komentarz

2 komentarze

Obywatel Kazachstanu podejrzany o usiłowanie zabójstwa. 22-latek zaatakował nożem pracownicę biblioteki (i.pl)

Darmowe apteczki dla turystów przy popularnych szlakach sudeckich i schroniskach (gazetawroclawska.pl)