w

Darmowe apteczki dla turystów przy popularnych szlakach sudeckich i schroniskach (gazetawroclawska.pl)

Przy sudeckich szlakach pojawiły się ogólnodostępne apteczki dla turystów. W sumie przygotowano 20 skrzynek, w których znajdują się m.in. plastry, środki opatrunkowe i środki dezynfekujące. Apteczki zostały rozmieszczone wzdłuż Głównego Szlaku Sudeckiego oraz przy schroniskach karkonoskich. Służą turystom, którzy mogą z nich skorzystać w przypadku niewielkich skaleczeń doznanych na szlaku. Montażem apteczek zajęły się stowarzyszenia „Apteczka na szlaku” oraz Towarzystwo Karkonoskie.

Dariusz Wojnar i Marek Bensz, wspierani przez grupę przyjaciół, zamontowali apteczki przy popularnych trasach turystycznych. Ich celem jest zaopatrzenie jak największej liczby popularnych punktów na trasach w niezbędne artykuły, które zazwyczaj nie są dostępne w standardowym wyposażeniu plecaków turystycznych, ale mogą okazać się nieocenione w nagłych sytuacjach.

Do tej pory zainstalowano łącznie 60 apteczek w różnych regionach górskich, takich jak Beskidy, Bieszczady, Karkonosze oraz Sudety. Apteczki rozmieszczone są zarówno przy szlakach, jak i w schroniskach. W skrzynkach jest kilka większych i mniejszych pakietów, z których każdy turysta może skorzystać bezpłatnie. Użytkowników namawia się także do informowania o tym, jakie artykuły zostały wykorzystane, aby apteczki mogły być regularnie uzupełniane.

Mariusz Synówka z Towarzystwa Karkonoskiego, który zaangażowany jest w stawianie apteczek na sudeckich szlakach, proponuje otwarcie bezpłatnej wypożyczalni plecaków-apteczek w schroniskach, aby ułatwić dostęp do niezbędnego wyposażenia turystycznego dla osób wyruszających w góry.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Autor wpisówLubi oceniaćLata członkostwa

Dodaj komentarz

Jeden komentarz

Zbigniew Ziobro ostro krytykuje publikacje w prasie niemieckiej: Potomkowie morderców w rocznicę wybuchu wojny atakują polski rząd (i.pl)

Miasto planuje budowę dzielnicy mieszkaniowej na terenach stacji Poznań Wschód (gloswielkopolski.pl)