w

Obywatel Kazachstanu podejrzany o usiłowanie zabójstwa. 22-latek zaatakował nożem pracownicę biblioteki (i.pl)

Pavel V., 22-letni obywatel Kazachstanu, jest oskarżony o usiłowanie zabójstwa po tym, jak zaatakował nożem kobietę w lesie przy ul. Balonowej w Toruniu. Jak na tę chwilę podejrzany czeka na opinię biegłego psychiatry w sprawie swojej poczytalności.

Obrońca 22-latka, adwokat Katarzyna Bórawska, podkreśla, że Pavel od dawna zmaga się z problemami psychicznymi. Twierdzi, że doświadczył traumy podczas służby wojskowej, co mogło przyczynić się do jego zaburzeń psychicznych. Mężczyzna nosił przy sobie nóż, którym rok temu zaatakował pracownicę biblioteki. Jego rodzina jest załamana sytuacją, a Pavel przebywa w areszcie w Bydgoszczy, gdzie ma ograniczony kontakt z bliskimi. Adwokat Bórawska podkreśla, że klient jest w złym stanie psychicznym.

Prokuratura oskarżyła Pavla V. o usiłowanie zabójstwa, mimo że jego ofiara – pracownica biblioteki – odniosła stosunkowo niewielkie obrażenia. Atak miał miejsce 19 września 2022 roku, gdy kobieta szła do pracy. Na szczęście rany nie były groźne, a sprawca został zatrzymany po kilku dniach. Zadanie ułatwiły policjantom nagrania z monitoringu nadzorującego rejon ataku.

Adwokat pokrzywdzonej, Mariusz Lewandowski, ujawnił, że kobieta miała długotrwałe problemy z ręką i doświadczyła silnej traumy. Pavel V. został oskarżony o usiłowanie zabójstwa i tymczasowo aresztowany. Nie potrafił logicznie wyjaśnić, dlaczego zaatakował przypadkową kobietę, co sugeruje, że mógł być motywowany rabunkiem.

Kluczową kwestią jest teraz poczytalność napastnika, zwłaszcza przy tak poważnym zarzucie. Pavel V. przeszedł już obserwację sądowo-psychiatryczną, ale opinia biegłego wciąż nie została wydana. Śledztwo w tej sprawie zbliża się do końca, a brak ekspertyzy jest ostatnią przeszkodą przed sporządzeniem aktu oskarżenia.

Pavel V. przebywa w celi od blisko roku, a jego tymczasowe aresztowanie wygasa 22 września. Prokuratura może wystąpić o jego przedłużenie. Natomiast, jeżeli akt oskarżenia zostanie skierowany do sądu przed tą datą, wówczas o jego dalszym losie będzie decydował Sąd Okręgowy w Toruniu.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Autor wpisówLubi oceniaćLata członkostwa

Dodaj komentarz

22 komentarze

Jaką emeryturę europejską otrzymuje Donald Tusk? (i.pl)

Zbigniew Ziobro ostro krytykuje publikacje w prasie niemieckiej: Potomkowie morderców w rocznicę wybuchu wojny atakują polski rząd (i.pl)