w

Zatrzymano ciężarówkę z 18 tonami zużytych szmat ze Szwajcarii. Kara może sięgnąć nawet pół miliona złotych (gazetawroclawska.pl)

Przemyt odpadów do Polski to lukratywny interes, czego dowodem może być ciężarówka z 18 tonami zużytej odzieży i tekstyliów, którą zatrzymano na Dolnym Śląsku. Kara za takie przewinienie sięga nawet pół miliona złotych.

Funkcjonariusze z Dolnego Śląska zatrzymali ciężarówkę, która przewoziła 18 ton brudnych i zużytych ubrań oraz materiałów tekstylnych. Odbiorca nie miał odpowiednich zezwoleń na ich przetwarzanie.

Nielegalne odpady zostały przechwycone przez służby celno-skarbowe w okolicach Jędrzychowic. Kierowca transportujący je ze Szwajcarii został zatrzymany.

Zarówno kierowca, jak i odbiorca odpadów będą teraz musieli liczyć się z surowymi konsekwencjami prawymi. Grozi im kara finansowa sięgająca nawet pół miliona złotych.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Autor wpisówLubi oceniaćLata członkostwa

Dodaj komentarz

Tusk: Krzysztof Szczucki zatrudnił pracowników, którym wypłacono 900 tys. zł za brak świadczenia usług (wiadomosci.gazeta.pl)

Polska szarlotka zajęła pierwsze miejsce w rankingu „Najlepszych słodkich ciast świata”! (www.polsatnews.pl)