w

Polska szarlotka zajęła pierwsze miejsce w rankingu „Najlepszych słodkich ciast świata”! (www.polsatnews.pl)

Polska szarlotka została uznana za jedno z najlepszych słodkich ciast na świecie. Jak podaje serwis TasteAtlas, ranking „Najlepszych słodkich ciast świata” zawiera 78 wyjątkowych wypieków, a polska szarlotka znalazła się na szczycie tego zestawienia.

Ranking TasteAtlas przyznał Polsce pierwsze miejsce za szarlotkę, ocenianą przez internautów na 4,4 pkt. w skali od 1 do 5. Faktem jest, że to tradycyjne polskie ciasto jabłkowe cieszy się ogromną popularnością. Smakołyk ten można znaleźć w większości polskich piekarni, cukierni i restauracji.

Szarlotka pojawiła się na przełomie XIX i XX wieku, a jej nazwa nawiązuje do Aleksandry Fiodorownej, znanej jako Charlotta Pruska, żony cara Rosji Mikołaja I. Pierwotnie nie zawierała jabłek, tylko krem bawarski i biszkopty. Przepis na ten specjał należy ponoć do francuskiego cukiernika Marie-Antoine Carême.

Oprócz szarlotki, polska kuchnia słodkości odniosła sukces także w przypadku sernika, który został uznany za najlepszy deser serowy na świecie w innym rankingu TasteAtlas. Sernik pokonał m.in. swojego baskijskiego kuzyna, zdobywając najwyższe notowania użytkowników.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Autor wpisówLubi oceniaćLata członkostwa

Dodaj komentarz

Zatrzymano ciężarówkę z 18 tonami zużytych szmat ze Szwajcarii. Kara może sięgnąć nawet pół miliona złotych (gazetawroclawska.pl)

Rektor celowo pozbywa się uznanych profesorów ze Szpitala Klinicznego we Wrocławiu? (wiadomosci.onet.pl)