w

Zalany przystanek tramwajowy przy ul. Głogowskiej to już powszechne zjawisko w Poznaniu (gloswielkopolski.pl)

Przystanek tramwajowy przy ul. Głogowskiej w Poznaniu to miejsce, które kojarzy się mieszkańcom z silnymi ulewami. Po niedzielnych opadach torowisko przy Dworcu Zachodnim po raz kolejny znalazło się pod wodą. Jednak nie wpłynęło to na ruch tramwajów, które nadal kursowały tą trasą.

Historia zalania tego obszaru nie jest nowa – większe deszcze powodują tu problemy z kanalizacją, a woda gromadzi się na torowisku przy Dworcu Zachodnim i innych narażonych terenach. MPK regularnie monitoruje tę sytuację. Niestety ul. Głogowska często bywa zalana, nawet podczas małych opadów, utrudniając ruch pieszych i tramwajów.

Sytuacje, kiedy tramwaj linii 12 pokonuje zalane torowisko, są dobrze znane dla MPK. I pomimo że wygląda to groźnie, rzeczywista głębokość wody nie jest zbyt duża. MPK kontroluje odwodnienia każdego dnia, a prace naprawcze zazwyczaj przeprowadzane są nocą.

Faktem jest, że sieć kanalizacyjna jest obciążona w czasie dużych opadów, co może spowalniać odpływ wody. Tory tramwajowe wyposażone są w otwory, które pozwalają wodzie odpływać. A same tramwaje ostrożnie pokonują zalane odcinki. Motorniczy może się zatrzymać, jeśli warunki stają się niebezpieczne – decyzja ta zależy od oceny sytuacji.

Park Wodziczki wodnym utrapieniem dla mieszkańców

W Poznaniu istnieją różne miejsca, gdzie strażacy regularnie pomagają wypompowywać wodę, np. pod wiaduktami czy w piwnicach. Ostatnio interweniowali także w Wielkopolskim Centrum Onkologii, nowym przejeździe pod wiaduktami na Plewiskach oraz przy przepuście Bogdanki. Mieszkańcy zwracają też uwagę na zagrożenie powodziowe w rejonie Parku Wodziczki.

Opady deszczu stanowią poważne utrapienie dla mieszkańców przy Parku Wodziczki. Z każdym większym deszczem muszą chronić swój dobytek przed zalaniem błotem i wodą, co staje się coraz trudniejsze.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Autor wpisówLubi oceniaćLata członkostwa

Dodaj komentarz

5 komentarzy

  1. Jesteśmy jedyną szkołą jazdy w Polsce, która oferuje prawo jazdy w zaledwie 13 dni.
    Dodatkowo oferujemy udogodnienia dla każdego kursanta w 4-gwiazdkowych hotelach.
    Nasza oferta jest idealna dla osób, którym zależy na zdobyciu prawka w szybkim tempie, przy jednoczesnym wypoczynku w Bieszczadach.
    📞 794 22 33 22

Remont ulicy Legnickiej dobiega końca. Otwarcie torowiska nastąpi wcześniej niż planowano (gazetawroclawska.pl)

W Szczecinie powstaje ośrodek kliniczno-dydaktyczno-badawczy. Koszt inwestycji to ponad pół miliarda złotych (gs24.pl)