w

W Szczecinie powstaje ośrodek kliniczno-dydaktyczno-badawczy. Koszt inwestycji to ponad pół miliarda złotych (gs24.pl)

Za tydzień rozpocznie się kolosalna inwestycja Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego, której wartość wynosi ponad pół miliarda złotych. Nowoczesny ośrodek kliniczno-dydaktyczno-badawczy powstanie w Szczecinie przy ul. Unii Lubelskiej, zmieniając oblicze uczelni i regionu Pomorza Zachodniego. Doniosłość tego momentu podkreśla rektor PUM, prof. Bogusław Machaliński.

Prof. Bogusław Machaliński wyraził swoje wzruszenie w trakcie podpisywania umowy z wykonawcami. Dzięki 210 mln zł rządowej dotacji inwestycja stała się rzeczywistością. Jest to historyczny krok zarówno dla uczelni, jak i samego rektora.

Jak zaznacza prof. Machaliński, Centrum będzie służyć przyszłym pokoleniom lekarzy, naukowców i studentów, którzy zobowiązani są do pomagania pacjentom. Z tego względu nowoczesna infrastruktura i sprzęt są niezbędne, aby zapewnić innowacyjność obiektu.

Planowany ośrodek będzie miał powierzchnię 49 tys. m kw.

Planowany kompleks, stanowiący część Programu Wieloletniego, obejmie 16 jednostek klinicznych i dydaktycznych, w tym Centrum Medycyny Translacyjnej oraz Collegium Pharmaceuticum. Projekt zakłada m.in. 49 sal dydaktyczno-wykładowych, przestronną aulę na 400 miejsc oraz różnorodne laboratoria i poradnie dla pacjentów. Ponadto, dla pacjentów szpitala będzie dostępny też parking podziemny dla 600 samochodów.

Prezes zarządu Doraco, Andżelika Cieślowska, również podkreśla zobowiązanie do realizacji projektu. Informuje, że ośrodek powstanie w ciągu 33 miesięcy na terenie dawnej koncepcji stadionu piłkarskiego. Będzie połączony tunelem z pobliskim szpitalem i zajmie powierzchnię 49 tys. m kw.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Autor wpisówLubi oceniaćLata członkostwa

Dodaj komentarz

Zalany przystanek tramwajowy przy ul. Głogowskiej to już powszechne zjawisko w Poznaniu (gloswielkopolski.pl)

Jak postępuje budowa zbiornika retencyjnego przy ul. Foluszowej w Zielonej Górze? (gazetalubuska.pl)