w

Wyniku audytu w Lasach Państwowych: Finansowanie polityków i niegospodarność w wys. 100 mln zł (polskieradio24.pl)

Dziennikarze radiowej Jedynki ujawnili wstępne wyniki audytu dotyczącego wydatków Lasów Państwowych w latach 2015-2023. Audyt wskazuje na niegospodarność w wysokości prawie 100 mln zł.

Według wyników audytu Lasy Państwowe wydawały pieniądze w regionach, gdzie politycy Suwerennej Polski prowadzili kampanię wyborczą do Sejmu. Środki przeznaczano na finansowanie lokalnych organizacji i imprez, w których uczestniczyli politycy, tacy jak Dariusz Matecki i Michał Woś.

W jednym z nadleśnictw od czerwca do października 2023 roku, w trakcie kampanii wyborczej, wydano ponad milion złotych na imprezy, w których uczestniczył poseł Michał Woś. Co więcej, audyt również wykazał, że Dariusz Matecki pracował jednocześnie na dwóch stanowiskach w Lasach Państwowych.

Lasy Państwowe przekazywały też znaczne kwoty do różnych fundacji i stowarzyszeń, m.in. fundacji prezesa Naczelnej Rady Łowieckiej, Marcina Możdżonka, która otrzymała co najmniej 250 tysięcy złotych.

Ponadto, trwa jeszcze badanie nad zasadnością innych wydatków Lasów Państwowych, w tym ponad ćwierć miliarda złotych wydanych na remonty dróg w 2023 roku.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Lata członkostwaLubi oceniaćAutor wpisów

Dodaj komentarz

Jeden komentarz

Gen. Skrzypczak: Obowiązkowy pobór do wojska powinien też objąć kobiety (dorzeczy.pl)

Ogromne zarobki Adama Glapińskiego i jego zastępców w NBP (www.rmf24.pl)