w

Ogromne zarobki Adama Glapińskiego i jego zastępców w NBP (www.rmf24.pl)

Według danych Narodowego Banku Polskiego Adam Glapiński zarobił ponad 1,3 miliona złotych w 2023 r. Co więcej, wynagrodzenia jego zastępców również wyniosły ponad milion złotych.

Prezesa NBP, Adam Glapiński, może pochwalić się imponującym wynagrodzeniem, które wzrosło o 0,6% w porównaniu z poprzednim rokiem. Należy jednak zaznaczyć, że średnia płaca w gospodarce zwiększyła się o 12,8%. Według wyliczeń w 2021 roku Glapiński zarobił 15,4 średnich krajowych, a w 2022 roku już 17,3.

Co więcej, niedawno kontrowersje wywołała również wysokość premii, jaką otrzymał prezes banku centralnego. Członek zarządu NBP, Paweł Mucha, który jest w konflikcie z Glapińskim, doniósł, że zarząd postanowił przyjąć uchwałę o podwyższeniu kwartalnych premii w 2019 r. Stało się to powodem do postawienia Glapińskiemu jednego z zarzutów i złożenia wniosku o postawienie go przed Trybunałem Stanu.

Warto również zaznaczyć, że w ciągu ostatnich dwóch lat wynagrodzenia Marty Kightley i Adama Lipińskiego (zastępców Adama Glapińskiego) również przekroczyły milion złotych.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Lata członkostwaLubi oceniaćAutor wpisów

Dodaj komentarz

2 komentarze

Wyniku audytu w Lasach Państwowych: Finansowanie polityków i niegospodarność w wys. 100 mln zł (polskieradio24.pl)

Sobótka: Pijany proboszcz wypadł z auta na środku ulicy. Zatrzymał się, bo myślał, że to parking (www.fakt.pl)