w

Gen. Skrzypczak: Obowiązkowy pobór do wojska powinien też objąć kobiety (dorzeczy.pl)

Generał Waldemar Skrzypczak wypowiedział się w związku z możliwością przywrócenia obowiązkowego poboru do wojska w Polsce. Jak zaznacza wojskowy, decydujący może być tutaj głos NATO.

W rozmowie dla „Rzeczpospolitej” generał Skrzypczak poruszył kwestię ewentualnego powrotu obowiązkowego poboru do wojska w Polsce. Zdaniem Skrzypczaka, jak na tę chwilę pobór jest zawieszony, a Ministerstwo Obrony Narodowej nie prowadzi jeszcze żadnych działań w tym kierunku.

Gen. Skrzypczak oznajmił, że decyzja w sprawie obowiązkowego poboru może zależeć od głosu NATO, jeśli Sojusz uzna, że występuje realne zagrożenie wojną. Aczkolwiek generał nie spodziewa się szybkich wytycznych ze strony NATO, ponieważ – jak sam twierdzi – obecnie nie dostrzega bezpośredniego zagrożenia.

Waldemar Skrzypczak podkreślił, że należy wzmocnić potencjał armii polskiej, ponieważ w wojsku panują duże niedobory osobowe. Ponadto, wskazał też na potrzebę wcześniejszego szkolenia żołnierzy przed ewentualnym wysłaniem na front.

Na koniec dodał, że obowiązkowy pobór powinien dotyczyć nie tylko mężczyzn, ale i kobiet.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Lata członkostwaLubi oceniaćAutor wpisów

Dodaj komentarz

26 komentarzy

  1. Czy kobiety realnie w armii mogą awansować, żeby uzyskać stopień generała, raczej to niemożliwe. W takim przypadku ich rola w wojsku jest znikoma. Podniosą statystki liczebności wojska, a nie przyczynią się do obronności kraju. Każdy człowiek liczący się z awansem jest wydajniejszy.

  2. Super pomysł , szkoda , że jestem za stara , ale obowiązek powinien być także dla LGBT , (teraz hejt ) . Uważam , że każdy człowiek powinien umieć obronić się sam i swoją ojczyznę . A czy walczy tak czy inaczej ubrany , czy kocha kobietę czy mężczyznę to nie powinno mieć znaczenia . Pobór do wojska to dobry pomysł … chociaż na szkolenie .

  3. Miesa armatniego im trzeba ,ani mezczyzni ani kobiety. USA i francuziki intereski robia ,bo przeciez maja firmy zbrojeniowe wiec wojne chetnie beda widzieli na terenie Polski tez,a te szuje polskojezyczne to wypadaloby pogonic na cztery wiatry.
    Jakos broni ,xogolnodosteonej” nie chca zalegalizowac,boja sie ,ze w pierwszej kolejnosci takich jak on i ta holota z Wiejskiej poszlaby na pierwszy odstrzal orzez swoich?🤣🤣

Podejrzany o udział w bójce spowodował kolizję w Krakowie, uciekając przed policją (www.rmf24.pl)

Wyniku audytu w Lasach Państwowych: Finansowanie polityków i niegospodarność w wys. 100 mln zł (polskieradio24.pl)