w

Wyniki sondażu: Polacy nie wierzą, że Tusk spełni swoje obietnice (wiadomosci.wp.pl)

Przed wyborami Donald Tusk przedstawił „100 konkretów na pierwszych 100 dni rządów”. Jednak pomimo upływu terminu nie wszystkie obietnice zostały zrealizowane. Badanie przeprowadzone dla WP przez United Surveys pokazuje, że Polacy nie wierzą, że Tusk spełnieni swoje obietnice do końca kadencji.

Koalicja Obywatelska z Lewicą i Trzecią Drogą obiecywała realizację 100 konkretnych działań w pierwszych 100 dniach rządów. Natomiast po upływie tego okresu okazało się, że zrealizowano tylko 17 z zapowiadanych obietnic.

Główne przyczyny ich niespełnienia to różnice w ocenie polityków oraz niespodziewane wyzwania napotkane po przejęciu władzy. Badanie pokazuje, że ponad 70 proc. respondentów uważa, że obietnice nie zostaną spełnione, a tylko 23 proc. wierzy w ich realizację do końca kadencji.

Największe zaufanie do spełnienia obietnic przez Tuska wykazują wyborcy Koalicji Obywatelskiej. Jednak nawet w tej grupie istnieje sceptycyzm, ponieważ 45 proc. respondentów uważa, że premier nie spełni wszystkich deklaracji.

Sympatycy innych partii, takich jak PiS, Konfederacja, Lewica i Trzecia Droga, są przekonani, że obietnice Tuska nie zostaną wcielone w życie.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Lata członkostwaLubi oceniaćAutor wpisów

Dodaj komentarz

13 komentarzy

    • Przecież sami wyborcy Tuska i ekipy od początku mówili “PiS odsunięty od włądzy – teraz trzeba tylko wycofać się z tych głupich obietnic dla kretynów”.
      Ludzie głosowali PRZECIW PIS – jak to zwykle ostatnio zresztą. Nawet gdyby Tusk zadeklarował, ze jak wygra to – nie wiem – każe zamknąć na dożywocie co siódmego Polaka – to i tak by wygrali 😛

Jarmark Wielkanocny w Krakowie. Ceny nawet o 10 zł wyższe niż w zeszłym roku (gazetakrakowska.pl)

Beznadziejne posiłki w toruńskim przedszkolu. Internauci: Nawet skazańcy jedzą lepiej (www.polsatnews.pl)